Sarajevo City Center - SCC

19 Sep 2012 21:24 #2253 by emir_k
Apsolutna smijurija...ovo se nikad nece napraviti. Te ljude treba tuziti pod hitno.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 09:38 #2254 by solitudare
Biće završeno, biće završeno... Doduše, nažalost biće završeno.

Mi nismo ničiji. Uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ko smo. Živimo na razmeđu svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome.


Meša Selimović

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 09:44 #2255 by Admir

solitudare wrote: Biće završeno, biće završeno... Doduše, nažalost biće završeno.


Sto nazalost?

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 09:47 #2256 by solitudare

Admir wrote:

solitudare wrote: Biće završeno, biće završeno... Doduše, nažalost biće završeno.


Sto nazalost?


Zato što je na tom mjestu trebala biti sagrađena Koncertna sala, po projektu Zahe Hadid, ako sam dobro orjentisan. I zato što mi je previše staklena! Nema mjere u staklenoj fasadi. Razumijem modernost, klince palce, ali u poređenju sa zgradom Zajedničkih institucija, koja je sva smjerna, atraktivna, Shiddi mi izgleda k'o nesrazmjerna planina stakla i betona u sred grada.

Mi nismo ničiji. Uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ko smo. Živimo na razmeđu svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome.


Meša Selimović

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 09:53 #2257 by Admir

solitudare wrote:

Admir wrote:

solitudare wrote: Biće završeno, biće završeno... Doduše, nažalost biće završeno.


Sto nazalost?


Zato što je na tom mjestu trebala biti sagrađena Koncertna sala, po projektu Zahe Hadid, ako sam dobro orjentisan. I zato što mi je previše staklena! Nema mjere u staklenoj fasadi. Razumijem modernost, klince palce, ali u poređenju sa zgradom Zajedničkih institucija, koja je sva smjerna, atraktivna, Shiddi mi izgleda k'o nesrazmjerna planina stakla i betona u sred grada.


Ako mislimo na istu koncertnu dvoranu na linku ispod, ona se trebala graditi iza SCC-a.

sa-c.net/index.php/projects/sarajevo/ite...vorana-sarajevo.html

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 09:57 #2258 by solitudare

Admir wrote:

solitudare wrote:

Admir wrote:

solitudare wrote: Biće završeno, biće završeno... Doduše, nažalost biće završeno.


Sto nazalost?


Zato što je na tom mjestu trebala biti sagrađena Koncertna sala, po projektu Zahe Hadid, ako sam dobro orjentisan. I zato što mi je previše staklena! Nema mjere u staklenoj fasadi. Razumijem modernost, klince palce, ali u poređenju sa zgradom Zajedničkih institucija, koja je sva smjerna, atraktivna, Shiddi mi izgleda k'o nesrazmjerna planina stakla i betona u sred grada.


Ako mislimo na istu koncertnu dvoranu na linku ispod, ona se trebala graditi iza SCC-a.

sa-c.net/index.php/projects/sarajevo/ite...vorana-sarajevo.html



Mislimo na istu, i hvala na ispravci. No, opet ostaje ta nesrazmjernost. Čak i kada se izgradi dvorana (a nadam se da hoće, gradu bi bilo pametno da to uradi)ostade to da će dvorana biti u zemlji, a Shiddi, pardon SCC pored nje u nebesima.

Mi nismo ničiji. Uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ko smo. Živimo na razmeđu svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome.


Meša Selimović

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 10:08 #2259 by Admir
Spratnost okolnih objekata je ispostovana. Hotelski dio objekta je u visini Unitica i parlamenta, a shopping mall je u visini austrougarskih objekata. Ne smatram da urbanisticki narusava okolinu.

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 10:11 #2260 by solitudare
OK, svi imamo svoje mišljenje.

Mi nismo ničiji. Uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ko smo. Živimo na razmeđu svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome.


Meša Selimović

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 12:00 #2261 by neXus

emir_k wrote: Apsolutna smijurija...ovo se nikad nece napraviti. Te ljude treba tuziti pod hitno.


Tužiti? Zbog čega ih treba tužiti? :huh:

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Sep 2012 16:46 #2266 by Hagasa
A jesi li cuo za dvoranu koja je trebala da se pravi pored.. Dobili smo dzabe taj projekat a autor je bio inspirisan ambijentom MD, kada je vidio da su dozvolili da se napravi ovo cudo od SCC koje je zaklonilo zgrade iz austrougarskog perioda i koje je zatvorilo prostor koji cine Trg BiH, i unisteni prostor koji je Alta zauzela oni su se UZASNULI...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.085 seconds

 

Top