Rekonstrukcija stadiona u BiH

24 Nov 2016 12:24 #5879 by Admir
Trening centar u Butmiru dobio prvu tribinu



Naime, angažmanom FK Sarajevo obezbijeđena su potrebna sredstva za izgradnju tribine, na terenu, koji odnedavno nosi naziv po legendi FK Sarajevo, Želimiru Vidoviću – Keliju.

Nakon višesedmičnih radova, izvršena je izgradnja tribine, a postavljanjem posljednje stolice, isti su okončani. Tako se sada, uz Kelijev teren nalazi lijepa tribina, sa više od 300 bordo stolica i svi navijači i simpatizeri Bordo kluba, imat će bolje uslove za gledanje utakmica Akademije FK Sarajevo, SFK 2000 Sarajevo, te prijateljskih susreta prvog tima Bordo kluba u predstojećem periodu.

Završetkom radova na izgradnji prve tribine u Trening Centru FK Sarajevo, Bordo klub nastavlja sa svojom strategijom infrastrukturalnog razvoja, kako bi svim selekcijama FK Sarajevo pružili što bolje uslove za odvijanje trenažnog procesa.

U narednom periodu bit će nastavljeni radovi na izgradnji tribina na preostala dva terena sa prirodnom travom u Trening Centru, kao i na ostaloj infrastrukturi u domu Fudbalskog kluba Sarajevo.



(sport1.ba)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Dec 2016 11:19 #5900 by Admir
Bageri na Stadionu Grbavica



Nakon toliko godina čekanja primakao se trenutak i zvaničnog početka gradnje istočne tribine Stadiona Grbavica. Godinama najavljivani i čekani „bageri“ danas su zaista stigli na istok, kako bi sve bilo spremno za početak gradnje naredne sedmice.



Podsjećamo, FK Željezničar je najavio da 5. decembra počinje, a 5. marta iduće godine završava najveći poslijeratni projekat Kluba, izgradnja tribine, kapaciteta 4.650 mjesta. To znači, da ćemo već u proljetnom dijelu sezone utakmice našeg Kluba gledati i sa istoka.

Pozivamo, sve zainteresovane, navijače, sponzore, institucije, društveno-odgovorne kompanije da se kupovinom desetogodišnjih ulaznica i ujedno rezervisanjem svog mjesta na istoku, uključe u akciju.

Ovo je i sjajna prilika da sutra protiv Čelika u 13 sati, na Stadionu Grbavica svi zajedno izborimo novu pobjedu, koja bi naš tim na kraju prvog dijela sezone ostavila u samom vrhu tabele.

fkzeljeznicar.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Dec 2016 19:54 #5910 by Admir
FK Željezničar dobio Građevinsku dozvolu



Načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo danas je uručio Građevinsku dozvolu predstavnicima FK Željezničar. Ovo je bio i glavni korak ka zvaničnom početku gradnje do kojeg nam je ostalo svega nekoliko dana.

Naime, sada je potrebno da rješenje postane izvršno, a što se potvrđuje klauzulom pravomoćnosti nakon isteka maksimalnog zakonskog roka od 15 dana. Administracija FK Željezničar je već poduzela sve što je potrebno, kako bi rješenje postalo pravosnažno i prije isteka zakonom predviđenog roka.

U međuvremenu, GP Butmir u skladu sa planiranim rokovima nastavlja sa pripremom terena za građevinske i betonske radove, a naša akcija „Izgradimo istočnu tribinu“ je u punom zamahu, pa je do sada realizovana kupovina 97 desetogodišnjih ulaznica.

Podsjećamo, rok za završetak najvećeg poslijeratnog projekta na stadionu Grbavica, izgradnje istočne tribine kapaciteta 4.650 mjesta, je 5. mart iduće godine, što znači da ćemo u proljetnom dijelu sezone utakmice našeg Kluba gledati i sa istoka.

FK Željezničar se ovom prilikom zahvaljuje Općini Novo Sarajevo i načelniku Nedžadu Koldži na iskazanoj podršci.

fkzeljeznicar.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Dec 2016 10:58 #5911 by Fache

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Dec 2016 18:01 #5927 by Fache
Zvaničan početak gradnje istočne tribine u petak 16. decembra



FK Željezničar obavještava javnost da će radovi na izgradnji istočne tribine Stadiona Grbavica zvanično početi u petak, 16. decembra.

Nakon što je Klub građevinsku dozvolu zvanično dobio u utorak 6. decembra, klupska administracija uložila je napore kako bi u komunikaciji sa Općinom Novo Sarajevo, Zavodom za planiranje razvoja Kantona Sarajevo i SD Željezničar ubrzala proces pravosnažnosti građevinske dozvole. Zvanična prijava o početku radova predata je jučer, a do 16. decembra izvođač radova kompanija Butmir d.o.o., nastavit će sa predviđenom dinamikom rada koja podrazumijeva pripremu i raščišćavanje gradilišta.

Ovim povodom, FK Željezničar danas je posjetio ekspert za infrastrukturu, stadione i bezbjednost NFSBiH, Nihad Hodžić, koji se sastao sa glavnim projektantom, Mladenom Gvozdenom, predstavnicima kompanije Butmir d.o.o. te generalnim sekretarom FK Željezničar, Amerom Duvnjakom. Na zajedničkom susretu još jednom su potvrđeni svi detalji gradnje tribine koja će biti u skladu sa svim propisima Evropske fudbalske federacije.

Podsjećamo, rok za završetak radova najvećeg poslijeratnog projekta na Stadionu Grbavica, izgradnje istočne tribine kapaciteta 4.650 mjesta, je 5. mart 2017. godine, što znači da ćemo u proljetnom dijelu sezone utakmice našeg Kluba gledati i sa istočne tribine.

Podrška projektu izgradnje istočne tribine Stadiona Grbavica intenzivirala se i među navijačima FK Željezničar, a do danas su ukupno prodane 107 desetogodišnje ulaznice.

fkzeljeznicar.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

14 Dec 2016 22:51 - 14 Dec 2016 22:52 #5938 by Admir
Bordo Arena








Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

15 Dec 2016 10:17 #5939 by Charmed
Sta je tacno ovo? Ideja fanova ili nesto ozbiljnije? Neobicno mi je sto nije na mjestu postojeceg stadiona.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

15 Dec 2016 11:38 - 15 Dec 2016 11:39 #5940 by Admir
Nije ideja fanova, nego ozbiljniji projekat koji je radio arhitekta Faruk Kapidžić, koji je između ostalog projektovao ATT.
Urađena je i "fizibiliti studija", projekat je koliko se sjećam procijenjen na Ca. 30 mil EUR
Trenutno je to sve daleko od realizacije ali eto... Ispostavilo se da je isplativije graditi ovaj stadion nego obnavljati Koševo.

Ne znam zašto je neobično da "Bordo arena" bude na drugoj lokaciji? Neka se ljuti ko god hoće ali mislim da se Koševo ne može nikad zvati "bordo arenom" niti stadionom FK Sarajevo, bez obzira što na njemu igra duži period. To bi imalo smisla jedino da fudbalski klub otkupi postojeću infrastrukturu i onda radi na njemu po želji...

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

15 Dec 2016 23:45 #5942 by Charmed
Mediji nas "bombardiraju" raznim ciframa a nerijetko se spominje i onih cuvenih 100 miliona eura koje neko planira da ulozi u Kosevo tako da mi ova cifra od 30 miliona izgleda mnogo realnije i puno prihvatljivije. Nije nemoguce realizirati ovakav projekat uz jednu takvu cifru (naravno uz zalaganje svih nivoa vlasti kao i samog kluba s obzirom da je nemoguce da sami finansiraju) a i vizualizacija izgleda jako lijepo.

Iako pripadam plavima, ova vijest bi me izuzetno radovala. A i cijeli taj kompleks Zetre bi bilo lijepo pretvoriti u sportsku zonu. Znam da je to svakako i bilo u planu ali bi bilo divno da se pomakne sa mrtve tacke poslije toliko godina.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

16 Dec 2016 17:05 #5943 by Eldinjho
Fino bi bilo da imamo jedan dobar stadion u gradu jer ipak smo Glavni grad drzave ,ali da ga neko odmah naziva Bordo arena,daj te ba,ne znam ni kako su mu mogli dati ime Hase jer koliko god je on bio beliki igrac to nije vlasnistvo kluba da mu oni mogu mijenjati ime...Na kraju krajeva tu moze da igra bilo ko ko plati opstini centar ili firmi koja se brine o njemu i to je to..Ipak ja sam za da se gradi ali ni pod koju cijenu da se to prepise klubu koji na njemu igra a to je Torpedo...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.101 seconds

 

Top