Betanija City Center

17 Feb 2013 20:58 #3130 by Eldinjho
Nevjerovatno koliko smo mi levati ljudi da nam sve zivo propada i odlazi u zaborav,ali vazno je neg se nelegalno gradi to nepropada..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

19 Feb 2013 08:41 #3158 by alienx

Eldinjho wrote: Nevjerovatno koliko smo mi levati ljudi da nam sve zivo propada i odlazi u zaborav,ali vazno je neg se nelegalno gradi to nepropada..

Riverina je uvijek bila samo spekulacija, investitor i domaci partner su probali ucijeniti vlasti da premjeste aerodrom (kako se kasnije saznalo imali su veze sa akterima u visokom). Kada je postalo jasno da to nema nikakve sanse malezijski investitor se povukao iz partnerstva ostavisi domaceg partnera bez para i bez mogucnosti da plati izvodzace radova, koji su blokirali i sudski i fizicki gradiliste. Koliko ja znam nekoliko firmi (jedan je mercator) su vec postavljali prodajne prostore u shopping centru kada je naglo sve obustavljeno. Zgrade su ustvari napravljene po planu i ne smetaju aerodromu a imaju sve dozvole. Samo sto su bile otpocetka preskupe za polozaj i direktno ispod koridora za slijetanje/uzletanje aviona i ocekivali su da ce vlada (kanton) eksproprirati druge vlasnike tako da bi mogli nastaviti projekt (a. jer ocigledno nisu htjeli da oni placaju i b. tako su dosli do pocetnog terena).
Ovaj projekt da je gradjen na drugom mjestu bi ustvari mogao biti vrlo uspjesan samo sto od pocetka je bilo previse sumnjivih desavanja.
The following user(s) said Thank You: Eldinjho

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Maj 2013 14:06 #3348 by xYz
11. 05. 2013 - Betanija City Center





Više fotografija na linku projekta: Betanija City Center

Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Maj 2018 00:41 #7040 by Fache
Ovdje su auto saloni, nije nikad realizovan projekat

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.102 seconds

 

Top