Sarajevo | Construction News

30 Maj 2016 14:23 #5497 by Fache
Ko je radio ovaj projekat? Nešto mi previše djeluje idejno i tek onako nabacano na lokaciju :...:

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

30 Maj 2016 17:00 #5498 by Eldinjho
Ako bi doslo i do realizacije,gdje bi se Gras preselio i ko bi koristio taj stadion???

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

31 Maj 2016 01:10 #5499 by Mirza!

Eldinjho wrote: Ako bi doslo i do realizacije,gdje bi se Gras preselio i ko bi koristio taj stadion???

Preselio bi se u Hrasnicu koliko znam. Ovako sam barem čuo prošle godine.

Stadion bi valjda bio zajednički. Koristila bi reprezentacija, klubovi bi na njemu igrali Euro utakmice. Pa čak možda bi se i neke utakmice iz prvenstva mogle odigravati (npr. derbi).

Svašta je nešto isplanirano. Vjerovatno nema ništa od ovog.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

31 Maj 2016 11:46 #5501 by Eldinjho
Gdje bi bilo u Hrasnici,mada iskreno kad i pogledas Gras samo kvari onaj dio grada jer je ruglo..Bio zajednicki koga svih imova iz grada ili,kako bi placali taj stadion,malo mi to nema logike ako se zna da Zeljo ima svoj stadion Sarajevo sigurno nebi otislo sa Koseva,ali ko ce nama znati...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

01 Jun 2016 22:14 #5503 by Pozitiv
mislim da je ovo mahalska...reprezentacija treba da nastavi igrati u Zenici. i drugi gradovi zasluzuju da se razvijaju i imaju dogadjanja. :whacky:

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

01 Jun 2016 22:58 #5504 by Fache

Pozitiv wrote: mislim da je ovo mahalska...reprezentacija treba da nastavi igrati u Zenici. i drugi gradovi zasluzuju da se razvijaju i imaju dogadjanja. :whacky:


Ne kazem da ne trebaju i drugi da se razvijaju ali ako govorimo u Zenici, šokirao sam se kada sam vidio u kakvom katastrofalnom stanju je travnjak u koji se uložilo preko milion KM, i plus firma koja je zadužena za održavanje mjesečno uzima vjeruj mi ogromne pare... Postavlja se pitanje, da li uopste rade na održavanju, s obzirom da je trenutno stanje travnjaka slično oranici u lukavici na stadionu Slavije.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Jun 2016 10:01 #5505 by Eldinjho
Fache,to su ti nasa posla..U sustini nemam nista protiv da repka igra po cijeloj BiH ali je sramota da u glavnom gradu nema stadiona koji ispunjava uslove..Nadji mi i jednu repku koja svoje zvanicne tekme igra van glavnog grada..Nema a i ako ima mogu se na prste nabrojati a tu smo i mi..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

03 Jun 2016 20:41 #5506 by Pozitiv
i da smo jedini ne vidim u cemu je problem? jednostavno je bolje da se cijela zemlja razvija i da se u svim gradovima desavaju stvari a ne samo u Sarajevu. Sarajevo jeste glavni grad i treba da se razvija u tom smjeru ali sto se tice odrzavanja manifestacija i gradjenja stadiona mislim da je bolje da i drugi gradovim imaju sansu.

Fache, Sarajevo nema mnoge stvari koje ga trebaju ciniti glavnim gradom. Stadion je najmanja briga.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Jun 2016 14:57 #5512 by Eldinjho
Pozitiv..Koje to stvari nema koje ga cine glavnim gradom????
Nema niko nista protiv da se razvijaju i drugi gradovi i grade stadioni ali je bruka da se u glavnom gradu ne moze igrati...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Jun 2016 09:50 #5514 by Fache
Kultni plato Centar Skenderija uskoro dobija novo ruho

Kultni plato Centra Skenderija uskoro će dobiti novo ruho. Rekonstrukcija koja podrazumijeva mijenjanje hidroizolacije te uklanjanje dotrajalih crvenih ploča i postavljanje sivih, prolongirana je zbog žalbe jednog od ponuđača na tenderu.

Direktor Centra Skenderija Almir Kapo kazao je Feni da je javni poziv završen, te da će rekonstrukcija početi čim dobiju odgovor iz Ureda za razmatranje žalbi BiH.

Dodao je da je sredstva osigurala Vlada KS-a putem Razvojne banke u vrijednosti od 904.000 KM.

Plato Skenderija je kultni gradski trg koji spaja sve objekte Centra Skenderija, a svečano je otvoren premijernom projekcijom filma "Bitka na Neretvi" 29. novembra 1969. godine.

Dijelom zbog ratnih djejstava, a dijelom zbog vremena, Plato Skenderija danas ima zapušten i u značajnoj mjeri devastiran izgled te predstavlja ruglo Sarajeva. Novi sadržaji kao što su šetnice, fontane, uređene trgovke i nove fasade, samo su neki od planova koji bi trebali biti realizovani u okviru njegove rekonstrukcije kako bi prostor od 10.000 kvadratnih metara bio prepoznatljiv u cijelom gradu.

Pored platoa, Centar Skenderiju čine Dom mladih, Muzej savremene umjetnosti Ars Aevi, Privredni grad, Dvorana "Mirza Delibašić" te ledena dvorana, prenosi Fena.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.078 seconds

 

Top