Sarajevo | Construction News

19 Avg 2016 23:27 #5667 by Eldinjho
Nek i moja skola dobije nesto novo,nazalost kod nas nema sve nego samo dijelovi...Umjesto da su citavu skolu adaptirali dvorana ce biti nova a skola rusevna..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Avg 2016 14:50 #5668 by Admir
Dvor 2 - Ambasada Slovenije




Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

31 Avg 2016 20:44 #5675 by Admir
U Centru “Safet Zajko” gradi se alpinistički trening park



U Centru "Safet Zajko" prije nekoliko dana počela je izgradnja alpinističkog trening parka, a izvode se radovi i na izgradnji dva teniska igrališta i pet za stoni tenis.

Sadržaj alpinističkog trening parka činit će dvije vještačke stijene za penjanje sa tri pravca za penjanje, namijenjena za tri težine, u zavisnosti od fizičke spremnosti penjača. Stijene će se koristiti za obučavanje i koordinacione pripreme stuktura civilne zaštite, gorskih službi spasavanja kao i alpinističkih i drugih sportskih klubova koji pokažu interes.

U narednom periodu izvršit će se i nabavka oprema koju je potrebno koristiti prilikom penjanja, a koju čine zaštitni alpinistički pojas, zaštitna kaciga, dinamičko uže za osiguranje i stremeni, a cjelokupan prostor oko tornjeva će biti ograđen metalnom ogradom.

Vrlo brzo očekuje se početak izgradnje vještačkih jezera i cvjetne (botaničke) bašte na površini od oko 5.500 metara kvadratnih u kojoj je predviđena izgradnja različitih sadržaja za odmor i relaksaciju.

Radi se o vodenom elementu s mini vodopadom, potočićem i dva veća jezera okružena stazama za šetnju, klupama i šadrvanima. Planirana je i sadnja različitih vrsta drveća i ukrasnog grmlja, kao i trajnica, koje će svojim cvjetnim ukrasima obogatiti i uljepšati ovaj prostor tokom cijelog vegetacijskog perioda. Cvjetni vrt će biti prostor kakav grad Sarajevo do sada nije imao.



novigradsarajevo.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Sep 2016 22:12 - 09 Sep 2016 22:15 #5690 by Charmed
Nisam se odavno javljao, pa reko da provjerim ima li kakvih novosti i vecih projekata na vidiku? :D
Usput, jucer sam vidio da se poplocava trotoar ispred Dvora 2/Lamele Far. Izgleda vrlo ruzno s obzirom na dvije vrste ploca uz Dvor 1.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Sep 2016 11:00 #5692 by Admir
Da, ono je cirkus sa popločavanjem, naročito ako bude nesto deseto oko BHC... Ima većih projekata na vidiku ali su još uvijek u fazi izrade/promjena tako da ne možemo još uvijek ništa da zvanično predstavimo na portalu...

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Sep 2016 12:55 #5693 by Charmed
STvarno cirkus. Trebali su usloviti investitora da koristi iste ploce kao i ispred Dvora i isto to uraditi i kod Bau Herc-a a onda Opcina uloziti dodatni novac i poplocati ostatak trotoara. Ovako smo dobili ruglo nad ruglima i to u ulici sa ogromnim potencijalom. Samo se nadam da ce Bau Herc spasiti stvar i da nece koristiti cetvrtu vrstu ploca.

Jedva cekam da cujem vise o tim projektima. Nadam se da je u rangu sa SCC-om ili S2. Nemamo nista tako veliko jos od zavrsetka ta dva projekta. Ove stambene zgradice ne racunam.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Sep 2016 21:30 #5694 by Eldinjho
Sta je sa Kongresnim centrom,kada ce poceti gradnja ili je i to na cekanju a projekat je prezentovan...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Sep 2016 11:41 #5695 by Admir
Hotel Malak








Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Sep 2016 17:15 - 11 Sep 2016 17:19 #5696 by Charmed
Kad smo kod Ilidze, sta se ono pravi kod hotela Austria?
Danas se sokirah kad ugledah zgradurinu koja skoro dotice Austriu. :dry:

Hoce li ono Dvor 2/Lamela far dobiti direktan izlaz na Hiseta? Spustili su ivicnjake i naravno taj dio je asfaltiran i uz tri vrste ploca u 10 metara sve to skupa izgleda jako, jako ruzno. Znam da sam vec dosadan s ovim ali ne mogu ce nacuditi da je neko dozvolio da se ono radi. Od odusevljenja Bau.Hercom i Lamelom Far doslo je do ogromnog razocarenja. Po meni ovi detalji cine jedan projekat kompletnim a oni su potpuno unistili prvobitni dojam.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Sep 2016 20:14 #5697 by Fache
Ja mislim da je u pitanju hotel također :/ wild wild Ilidža

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.080 seconds

 

Top