Sarajevo | Construction News

01 Okt 2016 22:17 #5765 by Admir
Srebrna lisica Bjelašnica









Više fotografija na linku: Centar Srebrna lisica

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

01 Okt 2016 22:29 #5766 by Admir
Proširenje hotela Han - Bjelašnica


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Okt 2016 11:24 #5773 by Fache
Obavještenje Službe za oblast prostornog uređenja i urbanizma

O aktivnostima na terenu u svrhu ažuriranja geodetskih podloga sa vektorizacijom i izradom baze podataka za potrebe izrade Regulacionog plana „Kvadrant C – Marijin Dvor“

Obavještavamo građane sa lokaliteta MZ „Željeznička“, koji su u obuhvatu RP „Kvadrant C – Marijin Dvor“, da se u skladu sa odlukom o pristupanju izradi regulacionog plana „Kvadrant C – Marijin Dvor“ (Službene novine Kantona Sarajevo, broj 11/16) pristupilo izradi planske dokumentacije i za to predviđenim aktivnostima na terenu.

Molimo građane za razumijevanja prilikom rada stručnih lica na terenu i korektan odnos prema pružaocu usluge – konzorcija „Genovo“ d.o.o. -„GIS-soft“ , a u svrhu izrade ažurnih geodetskih podloga za potrebe izrade plana.


Šta se dešava? Jel ovo vezano za podzemnu garažu, mada ja ne znam gdje bi to moglo biti prema ovom RP:

zpr.ks.gov.ba/sites/zpr.ks.gov.ba/files/...t_C_Marijin_dvor.pdf

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Okt 2016 19:10 #5778 by Fache
Rekonstrukcija objekta „Boško Buha“

U toku je završna, treća faza radova na rekonstrukciji objekta u vrijednosti više od 1. 000. 000 KM

U cilju vraćanja prvobitne namjene objekta „Boško Buha“, a to je prostor sa obrazovno-kulturnim i društvenim sadržajima prvenstveno za djecu do 14 godina, u toku je završna III faza radova na rekonstrukciji ovog objekta, čija je ukupna vrijednost 1. 039.170 KM.

Navedeni radovi obuhvataju izvođenje finalnih građevinskih i instalaterskih radova, kompletne mašinske instalacije sa nabavkom tehnološke opreme (grijanje, klimatizacija i ventilacija), te vanjsko uređenje. Općina Novo Sarajevo je do sada za realizaciju I i II faze izvođenja radova izdvojila 756.878 KM.

U centru „Boško Buha“ predviđeni su sadržaji obrazovnog, kulturnog i društvenog karaktera, i to: višenamjenski prostor za organizovanje izložbi, priredbi i sličnih manifestacija, multifunkcionalna sala sa pozornicom za koncerte, predstave i filmske projekcije, internet-kafe klub, sala za održavanje predavanja i promocija, prostor za organizovanje sekcija i kurseva, biblioteka i čitaonica, te komunikacijski blokovi sa stepeništem i liftom.

Izvođač radova je firma „Eko teh“ d.o.o. Sarajevo, nadzor vrši Zavod za izgradnju Kantona Sarajevo, a investitor je Općina Novo Sarajevo.

novosarajevo.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Okt 2016 22:51 #5783 by Charmed
Citam jucer da se urusio dio balkona u Titovoj. Strasna nebriga nadleznih. Po Beogradu i posebno Zagrebu se recimo non stop moze vidjeti obnova fasada, posebno na zgradama takve vrijednosti pa me zanima zasto se kod nas tako malo ulaze u iste? Imate li inofmraciju o tome sta se sve planira obnoviti u skorije vrijeme? Ne pamtim kad sam zadnji put vidio da se obnavlja fasada u Centru i Starom Gradu. Postoji li neki plan ili nesto slicno? Koliko uopce kosta obnova fasade pa je rijetkost vidjeti ulaganje u to?

Fasade na Obali su recimo vec zrele da se ponovo obnove. U Titovoj i Ferhadiji takodjer. O grafitima da ne govorim. Aposlutno niko ne brine, ne cisti i slicno. Cak je i zgrada Marijinog Dvora zapustena. Tuzno. Citao sam za Trznicu da uskoro pocinje pa nista.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Okt 2016 10:35 #5784 by Fache
Ispravi me ako griješim ali koliko se sjećam, za vrijeme mandata Semihe Borovac na poziciji gradonačelnice grada Sarajeva se radilo konstanto na obnovi AU fasada u gradu.
Znam da postoje projekti obnove ali su to relativno skupi radovi, naročito kad je sad sve u izrazito lošem stanju.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Okt 2016 11:38 #5785 by Charmed
Da, istina je ... radilo se za vrijeme njenog mandata i pitam se na sta bi grad licio da nije bilo te zene. Ali sve ima svoj rok trajanja posebno ako se nakon obnove zgrada potpuno zapostavi odrzavanje istih (poput onih na Obali) i to jednostavno zahtjeva nova ulaganja. Na gotovo svakoj zgradi u gradu je napisano "Paznja, fasada se obrusava".

Znam da su skupi radovi, i zaista ne znam kako to funkcionise ali sumnjam da se na godisnjem nivou ne moze izdvojiti novac za obnovu bar 10-15 fasada uz novac za odrzavanje vec sredjenih (pranje grafita, osvjezavanje boje i slicno).

Ja zivim u AU zgradi cija fasada je u katastrofalnom stanju. Svi u zgradi placamo odrzavanje vise od 10 godina. U tih 10 godina nam je jednom okrecena unutrasnjost (stubiste) i jednom su dosli da zamijene jedan (Da, dobro si procitao - jedan) crijep na krovu.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Okt 2016 10:37 #5786 by Fache
Otvorene nove prostorije Ambasade Republike Slovenije u Sarajevu: Želja za dugoročnom saradnjom



Ministri vanjskih poslova Bosne i Hercegovine i Slovenije, Igor Crnadak i Karl Erjavec, otvorili su nove prostorije slovenske ambasade u BiH, u Maglajskoj ulici u Sarajevu.

U prisustvo brojnih zvanica, predstavnika vlasti, međunarodnih organizacija i drugih ambasada istaknuto je da je ovo pokazatelj da dvije države žele dugoročnu saradnju. Pored brojnih gostiju otvaranju su prisustvovali član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić, državni ministar sigurnosti Dragan Mektić, šef Delegacije EU i specijalni predstavnik EU ambasador Lars-Gunnar Wigemark te visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko.

Zadovoljstvo

Crnadak je izrazio zadovoljstvo što slovenska delegacija boravi u BiH i što je glavni povod otvaranjenovih prostorija Ambasade Republike Slovenije u BiH.

- Danas smo imali sastanak na kojem smo konstatovali da imamo dobre odnose, da nema nikakvih problema, da je došao kraj za jedino otvoreno pitanje, pitanje štediša u bivšoj Ljubljanskoj banci, i da nam svi pokazetelji, prije svega ekonomski, idu uzlaznom putanjom - naveo je Crnadak.

Izrazio je nadu da će na isti način biti riješen smještaj bh. ambasade u Sloveniji.

- To će biti još jedna potvrda da želimo dugoročne odnose koje ćemo svake godine unapređivati - dodao je Crnadak.

Ministar vanjskih poslova i potpredsjednik Vlade Republike Slovenije Erjavec je kazao da dvije države ponovo pokazuju saradnju i želju za jačanje i do sada jakih veza.

Saradnja

Istakao je da je do sada saradnja ostvarena u više sektora.

U povodu otvaranja novih prostorija otvorena je i izložba o sporazumu o pitanjima nasljedstva bivše SFRJ koji je potpisan u Beču 2001. godine. Izložba nazvana ''Priče iz ostavštine'' nastala je u suorganizaciji Ministarstva vanjskih poslova Republike Slovenije i Arhiva te države.

Izložba će u Ambasadi Slovenije biti postavljena do 20. oktobra nakon čega će biti preseljenja u Muzej Sarajeva, a planirano je da gostuje i u Skoplju, na Cetinju i u Beogradu, prenosi Fena.

Oslobođenje

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Okt 2016 10:38 #5787 by Fache

Charmed wrote: Da, istina je ... radilo se za vrijeme njenog mandata i pitam se na sta bi grad licio da nije bilo te zene. Ali sve ima svoj rok trajanja posebno ako se nakon obnove zgrada potpuno zapostavi odrzavanje istih (poput onih na Obali) i to jednostavno zahtjeva nova ulaganja. Na gotovo svakoj zgradi u gradu je napisano "Paznja, fasada se obrusava".

Znam da su skupi radovi, i zaista ne znam kako to funkcionise ali sumnjam da se na godisnjem nivou ne moze izdvojiti novac za obnovu bar 10-15 fasada uz novac za odrzavanje vec sredjenih (pranje grafita, osvjezavanje boje i slicno).

Ja zivim u AU zgradi cija fasada je u katastrofalnom stanju. Svi u zgradi placamo odrzavanje vise od 10 godina. U tih 10 godina nam je jednom okrecena unutrasnjost (stubiste) i jednom su dosli da zamijene jedan (Da, dobro si procitao - jedan) crijep na krovu.


Da nije tragično bilo bi smiješno... Više se vodilo računa prije 10 godina o fasadama i izgledima budućih objekata, nego danas to je očito..

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Okt 2016 10:50 #5788 by Eldinjho
Dajte ljudi pa zar vas to cudi..Koga ba briga o izgledu gradu..Sami stanari u 90%zgrada ne vode racuna o odrzavanju a da nekoga brine iz uprave,sto da se muce i pokusavaju nesto kad je bolje uzimati platu a ne raditi nista..Primjer onaj na Trgu Heroja za podzemne kontenjere nakon nekoliko dana sve zatrpano od smeca.Nasim ljudima trebaju kursevi o finom ponasanju...Samo treba po dzepu udariti pa bi se vodilo racuna..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.399 seconds

 

Top