Sarajevo City Center - SCC

20 Mar 2014 17:26 #4010 by Hagasa
Razocaran sam onim sto sam danas vidio. Otvarati objekat na kome ni fasada nije zavrsena je neozbiljno, ne znam kako su mogli dobiti dozvolu. Na tornju visi kran, a ispod je stakleni krov objekta koji je otvoren, da ne pricam o ostalim aspektima sigurnosti.
Sto se samog objekta tice, radovi unutra su isfuserisani!
Ljubicasti itison, trake po plocicama, kablovi koji vire iz plafona, lajsne oko izloga nisu postavljene, izolacija itd.
Ambijent unutrasnjosti-cist PROMASAJ. Previse zatvoreno, dugi uski mracni hodnici.
"Menza" puno gora nego u BBI, a stolovi i stolice ala u Vizi na Stupu.
Onoliki objekat, bez neke otvorene galerije, svjetlosti, fazon podzemnog grada u Skenderiji.
Farbanje stubova kod Zare slag na torti, a glavni ulaz izgleda prejeftino, kao i natpisi po zidovima unutar objekta.
S vanjske strane, jeftine betonske ploce bez ijednog drveta- katastfora.
Sve u svemu, ocekivao se veliki bum, dobili smo isfuseren klaustrofobicni objekat!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Mar 2014 17:37 - 20 Mar 2014 17:38 #4011 by Fache
Meni nije los objekat. Nesto i ne znam primjer veceg shopping malla a da ima unutra neko prirodno osvjetljenje izrazeno. Uglavnom su to vjestacka svjetla.

Sto se tice stubova uz glavnu ulicu, ovo je privremeno rjesenje, nece onako ostati ;)

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Mar 2014 17:56 #4012 by Hagasa
2 godine kasne sa otvaranjem objekta, i ne stignu da obloze par stubova i naprave ceremoniju-cirkus.
Jeftini ljubicasti itison i uski dugi mracni hodnici u onolikom objektu cist promasaj.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Mar 2014 17:58 #4013 by Fache

Hagasa wrote: 2 godine kasne sa otvaranjem objekta, i ne stignu da obloze par stubova i naprave ceremoniju-cirkus.
Jeftini ljubicasti itison i uski dugi mracni hodnici u onolikom objektu cist promasaj.


Pa dobro, stvar misljenja, ja mislim da ce kad se otvore sve prodavnice, jos doda par sadrzaja to biti odlican objekat, barem sto se tice ovog trznog centra.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Mar 2014 18:44 - 20 Mar 2014 18:47 #4014 by Admir
Otvoren Shopping dio u sklopu Sarajevo City Centra



Sarajevo City Center (SCC) danas je zvanično otvorio vrata svim ljubiteljima shoppinga, ali i za najmlađe posjetioce otvarajući za njih najveći zabavni centar u BiH, koji se prostire na dva sprata.

Prisutnim su se obratili i centar proglasili otvorenim visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko, saudijski ambasador Eid Al-Thaqafi i vlasnik Sulejman Al-Shiddi.

"Ovo je naš poklon građanima Sarajeva i nadam se ne posljednji", kazao je Al-Shiddi zahvalivši se svima koji su ga podržali.

Ambasador Kraljevine Saudijske Arabije u BiH je kazao kako je ovaj trgovački centar projektovan prema najvišim standardima gradnje.

"Uopšte ne sumnjam da je radost građana Sarajeva zbog otvaranja centra veća od moje. Očigledno je da je ovaj centar jedan lijepi dodatak arhitekturi ovog grada, a činjenica je da će centar biti mjesto raznih poslovnih aktivnosti, ali i mjesto koji ima i ostale prateće sadržaje poput najvećeg zabavnog parka za djecu u Bosni i Hercegovini“, istakao je.

On smatra je će SCC postati mjesto okupljanja građana Sarajeva, kao i stranih turista, da će poboljšati usluge u trgovinskom sektoru i dovesti do otvaranja novih radnih mjesta.

Valentin Incko istakao je na otvaranju da su na objektu radile domaće firme i da je ponosan na kvalitet rada.

“ Svaki grad ima svoje simbole, a ovo je još jedan simbol koji će Sarajevo imati. Veoma mi je drago da su na gradnji ovog centra radile domaće kompanije i da će mnogo ljudi biti zaposleno u njemu. To će donijeti nadu građanima, a vjerovatno i privući druge strane investitore da dođu u Sarajevo i u BiH”, kazao je Inzko.

Sarajevo City Center sastoji se od četiri odvojene komponente, hotela sa pet zvjezdica, shopping mall-a i zabavnog centra, poslovnog dijela i parking garaža.

Shopping Mall, čiji je dio danas otvoren, se prostire na površini od gotovo 49.500 metara kvadratnih sa oko 100 prodajnih prostora. Oko 75 trgovina ponudit će najpoznatije svjetske modne, sportske te tehnološke brendove. Samo ovaj dio će zapošljavati oko 1000 ljudi, a nakon završenog cijelog centra posao će naći ukupno 1500 ljudi.

Gastro kutak sa više od 15 restorana, barova, kafića i slastičarni će pružiti raznoliku ponudu hrane, te ugostiti više od 1.000 posjetitelja u savremeno uređenom ambijentu.

Zabavni centar sastoji se od kuglane i igraonice, smještenih na trećem i četvrtom spratu na oko 4.000 m2, predstavljat će jednu od najznačajnijih atrakcija SCC-a. Zabavni centar je namijenjen i djeci i odraslima i očekuje se da će biti jedna od najposjećenijih lokacija u Sarajevo City Centru.

SCC raspolaže sa blizu 1.000 parking mjesta na četiri podzemne etaže sa jedinstvenim dizajnom.

Ukupni iznos investicije Al Shiddi Group u BiH do sada iznosi oko 150 miliona eura.

Fotografije sa otvaranja pogledajte na linku: Sarajevo City Center

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Mar 2014 20:19 #4026 by Hagasa
Ne pamtim da se neki objekat ovako isfuserisao kao ovaj SCC.
Postavljanje ljubicastog itisona umjesto zeleinila, fontane liftova ili slicno je najveci promasaj.
Zidovi, liftovi, lajsne, fasada itd. jos nisu zavrseni,aljda nece i to isfuserisati.
Na renderu je prikazano zelenilo oko objekta, a nisu ni jedno jedino drvo posadili.
Neizmjestanje trafo stanice sa trga, itd jos neki od propusta, da ne pominjem stubove kod Zare koji su samo ofarbani. Ono se moze rsit za dan, a otkad stoji.
Na trgu su najjeftinije betonske ploce, a ocekivao se najbolji shopping centar u BiH.
Gastro kutak je ocajan, mracan i klaustrofobican. Kablovi jos uvijek vise sa plafona.
Da li neko ima info da li ostaje ovako, ili ce dovesto stanje u red?

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Mar 2014 22:29 #4027 by Fache
Stanje ce se dovesti u red :side:

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

14 Apr 2014 17:22 #4075 by Admir
Priprema za oblaganje stubova...


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Apr 2014 16:55 #4091 by Admir
Završna obloga na stubovima :)




Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

22 Apr 2014 17:23 #4105 by Admir
22.04.2014.




Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.101 seconds

 

Top