Humanus: stambeno-poslovni objekat

28 Maj 2013 16:58 - 27 Nov 2018 12:00 #3389 by xYz

Na lokaciji Marijin Dvor u Sarajevu, uskoro počinje izgradnja još jednog objekta. U pitanju je stambeno-poslovni objekat „Humanus“, čiji su investitori MDC d.o.o. Sarajevo i PREMIER INVESTMENT GROUP d.o.o.

Autori projekta su arhitekte Edin Husetić dipl.ing.arh i Mirza Atlić dipl.ing.arh. čiji je projekat ujedno i pobjedničko rješenje na nedavno održanom konkursu.

Budući objekat će se nalaziti u ulici Kotromanićeva, u neposrednoj blizini Sarajevo City Centra, tj. sa njegove istočne strane.

Sam objekat je neto površine 7.254m2, sa spratnom visinom od 21 metra, odnosno prizemlje + 5 etaža. Objekat će imati i dvije podzemne etaže u kojima će se nalaziti parking i servisni prostori.

U prizemlju, prvom spratu i dijelu zadnje etaže su predviđeni poslovni prostori, dok je ostala površina objekta stambene namjene sa 25 stanova. Kvadrature stanova se kreću od 55m2 pa do 155m2, osim penthausa na zadnjoj etaži koji ima skoro 400m2.


(sa-c.net)
[/i]

Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Maj 2013 20:30 #3391 by Hagasa
Napokon moderna arhitektura. Samo mi je zao sto nije uz glavnu saobracajnicu koliko sam skontao, ili?

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Maj 2013 22:03 #3392 by Charmed
Da li je moguce da se tebi nesto svidja Hagasa? :woohoo:

Ali zaista odlicno izgleda, nadam se sto vise ovakvih projekata u buducnosti!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

29 Maj 2013 04:33 #3393 by alienx
Jeli grijesim ili ovo treba da se gradi na polozaju praonice? Oko je tako onda je jos bolje.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Apr 2014 17:26 #4093 by Admir
Uklonjen ruševni objekat sa lokacije...








Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Apr 2014 20:07 #4095 by Fache
Hoce li se rusiti i ti objekti pored?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Apr 2014 20:33 #4096 by xYz
Da... Po Regulacionom planu tu je predvidjena izgradnja stambeno-poslovnog objekta iste visine kao i Humanus.

Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

18 Apr 2014 10:13 #4097 by Eldinjho
Citav ovaj kvart bi se trebao srusiti jer predstavlja veliko ruglo u centru grada,ali ocito da se to radi polako kad se nadje invenstitor...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.154 seconds

 

Top