SPO "moja MALTA"

06 Avg 2013 08:00 - 27 Nov 2018 11:59 #3715 by Admir
Stambeno-poslovni objekat ''moja MALTA''



Kompanija ANS Drive počela je izgradnju stambeno-poslovne zgrade u Sarajevskom naselju Dolac Malta. Zgrada će imati stambeni, poslovni i garažni dio.

Stambeni dio zgrade će imati ukupno 168 stanova.

Ukupna površina poslovnog dijela objekta će iznositi oko 1200 m2, a na 3 etaže podzemne garaže će biti 222 parking mjesta.

Od ukupnog broja, za garsonjere je predviđeno 40 stanova, dvosobnih 48, trosobnih 64, dok će četverosobnih stanova ukupno biti 16.

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Avg 2013 08:03 #3716 by Admir
06.08.2013.


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Avg 2013 08:05 #3717 by Admir
06.08.2013.



Više fotografija na linku projekta: Stambeno-poslovni objekat ''Malta''

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

04 Sep 2013 13:38 #3799 by xYz
04. 09. 2013. U toku su zemljani i AB radovi na podzemnom dijelu objekta:






Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

23 Okt 2013 16:56 #3864 by Admir
Nova stambeno-poslovna zgrada Moja Malta useljiva krajem iduće godine



U sarajevskom naselju Dolac Malta, u toku je izgradnja nove stambeno-poslovne "Moja Malta, čiji je investitor sarajevska kompanija a ANS Drive.

Po projektu firme Argentaria d.o.o. Sarajevo, zgrada će imati stambeni, poslovni i garažni dio.

Stambeni dio zgrade će imati 168 stanova, od kojih je za garsonjere predviđeno 40 stanova, dvosobnih 48, trosobnih 64 i 16 četvorosobnih stanova.

Ukupna površina poslovnog dijela objekta će iznositi oko 1200 m2, a na 3 etaže podzemne garaže će biti oko 220 parking mjesta.

Naime, projekat "Moja Malta" je nastao idejom investitora firme Ans Drive u saradnji sa agencijom za nekretnine PROSTOR, koja je ovlašteni zastupnik prodaje stanova, da se građanima izradi idealan prostor za stanovanje i poslovne aktivnosti.

"Vodeći se tom idejom projektovali smo stambene jedinice koje karakterišu optimalna veličina i funkcionalan raspored prostorija, uz maksimalnu iskorištenost postojeće kvadrature", navode iz kompanije ANS Drive.

Posebno je vođeno računa da se koriste kvalitetni i moderni materijali pri izgradnji objekta i obezbjedi mogućnost budućim stanarima da u određenoj mjeri utiču na finalni izgled njihovog budućeg doma.

Cilj investitora je da s projektom "Moja Malta" postavi novi standard gradnje i zapadnoevropskog načina života u Sarajevu. Firme Ans Drive i PROSTOR će nakon ovoga projekta pokrenuti nove izazovne projekte kako bih građanima obezbijedili mogućnost kupovine stambenog ili poslovnog prostora koji zadovoljava sve potrebe kvalitetnog načina življenja po prihvatljivim cijenama.

Inače, objekat je u obliku slova „L“, koje tvore dvije pravougaone lamele različitih dimenzija, tako da je slobodan sa pet strana i primarno orjentisan jugo/istok - sjevero/zapad. Zgrada je smještena između pristupne saobraćajnice na sjevernoj i zapadnoj strani u neposrednoj blizini Velepekare. Prilaz je pješački preko trotoara ispred objekta, kao i preko platoa na istočnoj i južnoj strani parcele.

Spratnost objekta je -2+S+Pr+8 , sa glavnim ulazom za dvije lamele (Lamela 1 i Lamela 2) na južnoj strani. Prizemlje objekta je u nivou platoa koji je u odnosu na nivo pristupnog trotoara viši za 1,30m. Na sjevernoj strani predviđa se zelena travnata površina sa niskim rastinjem u vidu vrta sa otvorenim tipom parking površine od ukupno 11 parking mjesta. Sa južne strane ostvaren je i pristup poslovnim prostorima u prizemlju dok je, preko otvorenog parkinga, sa sjevero-zapadne strane omogućen pristup poslovnim prostorima u nivou suterena.

Lokacija stambeno poslovnog objekta se nalazi u ulici Malta preko puta Velepekare, u naselju Dolac Malta, na samo cca. 3km od centra grada glavnom saobraćajnicom ulicom Zmaja od Bosne. Objekat se nalazi u veoma mirnom i atraktivnom rezidencijalnom kvartu, a ipak u neposrednoj blizini nekoliko većih tržnih centara (Mercator, ROBOT, Merkur), te sredstava javnog prijevoza. Tu su također obdanište i osnovna škola, dječija igrališta i zelene površine.

Posebno je značajno naglasiti da je Vilsonovo šetalište koje je udaljeno samo 200m od objekta, radnim danima poslije 17h i vikendom zatvoreno za saobraćaj te je na usluzi građanima koji žele da džogiraju, voze bickl, šetaju ili se odmaraju u prelijepom zelenilu. Objekat je sa jedne strane odvojen dilatacijom od zabatnog zida postojećeg objekta, poznatog kao stambeni objekat "Kifla", te se svojom spratnosti i arhitektonskim izričajem u potpunosti prilagođava i uklapa u postojeću strukturu okolnih objekata.

Za finansiranje kupovine stambenih ili poslovnih jedinica u projektu "Moja Malta" investitor se podrudio da obezbijedi što povoljnije i praktičnije finansiranje. Banka koja prati projekat i ujedno finansira kupce je UniCredit Banka.

Planirani rok završetka radova je krajem 2014. godine.
(eKapija/foto:sa-c.net)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

13 Mar 2014 18:56 #3978 by Admir
13.03.2014.





Više o projektu na linku: Stambeno-poslovni objekat ''moja Malta''

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Apr 2014 19:07 #4099 by xYz
20. april 2014



Više fotografija sa gradilišta na: Stambeno-poslovni objekat ''moja Malta''

Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Jun 2014 14:51 #4187 by Admir
17.06.2014.


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Jul 2014 18:24 #4226 by Admir
Stambeno-poslovni objekat ''moja Malta'' - 27.07.2014.



Više fotografija na linku projekta: Stambeno-poslovni objekat ''moja Malta''

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

13 Sep 2014 19:28 #4272 by Admir
13.09.2014.



Više fotografija na linku: Stambeno-poslovni objekat ''moja Malta''

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.215 seconds

 

Top