Sarajevo | Saobraćajna infrastruktura

25 Okt 2015 22:16 #5096 by Fache
Južna longitudinala by NNagib - skyscrapercity








To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Okt 2015 10:29 #5097 by Eldinjho
Fina prezentacija,ali ja ne kontam kako oni misle praviti dodatne dvije trake ovdje..Prvo pa one ce doci do samog terena i pomocnog i glavnog tako da se nece imati gdje hodati jer ce odmah biti cesta..Mozda i grijesim ali bice tijesno kako god okrenes..U sustini nisu oni krivi nego neki koji su projektovali grad prije pa nisu vodili racuna da se grad siri..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Okt 2015 12:27 #5099 by Fache

Eldinjho wrote: Fina prezentacija,ali ja ne kontam kako oni misle praviti dodatne dvije trake ovdje..Prvo pa one ce doci do samog terena i pomocnog i glavnog tako da se nece imati gdje hodati jer ce odmah biti cesta..Mozda i grijesim ali bice tijesno kako god okrenes..U sustini nisu oni krivi nego neki koji su projektovali grad prije pa nisu vodili racuna da se grad siri..


Iznad stadiona prema Hrasnom su porušili neke objekte i tu ima dovoljno prostora, a ovaj dio kod stadiona vjerovatno će uzeti malo sa obje strane ali neće to puno oduzeti u konačnici. Mislim da će na kraju ispasti baš moderna gradska saobraćajnica koja će rasteretiti saobraćaj i koja je preduslov za zatvaranje Wilsa za automobile :)

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Okt 2015 18:59 #5101 by Eldinjho
Vidio sam da su porusili one radnjice iznad sadiona ali opet ono je prilicno usko da se moze sta prosiriti mada ne sumnjam da ce biti dobro kad se zavrsi..Samo i dalje mislim da je previse skuceno,ali hajde valjda znaju svoj posao..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Okt 2015 13:55 #5105 by Admir
Uskoro počinje sanacija Ulice Jezero



Općina Centar Sarajevo iz budžeta za 2015. godinu izdvojila je 60.000 KM za sanaciju Ulice Jezero. Realizacija navedenog projekta, kojeg je uradilo Javno preduzeće „Zenica“, planirana je u narednom periodu.

Asfaltiranje ulice izvršit će se na osnovu ugovora o sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji ulica na području općine Centar Sarajevo kojeg je u ime Općine potpisao načelnik Dževad Bećirević sa direktorom firme „Bosman“ d.o.o. Sunijom Jahićem. Za nadzor projekta zadužena je firma „Coning“ d.o.o. iz Sarajeva.

U Ulici Jezero, ukupne dužine 140 metara, asfaltna površina je veoma oštećena. Radnici građevinske firme Bosman će nakon uklanjanja starog asfalta i podloge sa saobraćajnice i trotoara, te starih oštećenih ivičnjaka, postaviti novu podlogu i položiti tampon. Također će nivelisati osam šibera za vodu i 15 šahtova, te ugraditi osam poprečnih rešetki. Nakon što postave novi asfalt i betonske ivičnjake, radnici će označiti horizontalnu signalizaciju za parking mjesta i pješački prelaz, te postaviti četiri saobraćajna znaka.

Ugovorom o sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji ulica na području općine Centar Sarajevo izdvojeno je ukupno 148.253 KM za asfaltiranje ulica Nahorevska, 105. motorizovane brigade i Hasana Kikića, koje je završeno u proteklom periodu, te za Ulicu Jezero.

centar.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

30 Okt 2015 18:09 #5111 by Fache
Vijadukt Briješće - 30.10.2015. by NNagib - skyscrapercity


















To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

04 Nov 2015 13:32 #5122 by Admir
Počela sanacija Tešanjske ulice



Na osnovu ugovora o sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji ulica na području općine Centar Sarajevo, kojeg je u ime Općine potpisao načelnik Dževad Bećirević sa direktorom firme „Grakop“ iz Kiseljaka Šukrijom Melezovićem, započeli su radovi na sanaciji Tešanjske ulice.

Općina Centar je za realizaciju navedenog projekta, kojeg je uradilo Javno preduzeće „Zenica“ d.o.o, iz svog ovogodišnjeg budžeta izdvojila 93.600 KM.

Prema riječima Muje Topalovića, šefa gradilišta firme „Grakop“ radit će se na sanaciji Tešanjske ulice od raskrsnice sa Ulicom Kalemova do spoja sa Ulicom Halida Kajtaza, te asfaltiranje pristupa i postavljanje izdignutih ivičnjaka kod broja 24A.

"Radnici naše firme uklonit će stari oštećeni asfalti i ivičnjake, te dotrajalu kolovoznu konstrukciju umjesto koje će postaviti novu, te položiti novi tampon. Prije asfaltiranja i postavljanja ivičnjaka, nivelisat ćemo šahtove i šibere za vodu. Ugradit ćemo nove slivne rešetke za odvodnju površinskih voda, nakon čega slijedi polaganje novog asfalta"
, kazao je Topalović.



Nedžib Aganović, stanar Tešanjske ulice nije krio svoje zadovoljstvo zbog izvođenja radova.

"Ulica je u jako lošem stanju. Saobraćaj je sve intenzivniji jer vozači iz Kranjčevićeve ulice izbjegavaju gužvu i idu našom ulicom. Tako da je sada ovaj dio vrlo frekventan posebno u jutarnjem periodu kada ljudi idu na posao i u periodu od 16 do 18 sati. Drago mi je što će se ovo sanirati zahvaljujući našoj Općini Centar", istakao je Aganović.

Ugovorom o sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji ulica na području općine Centar Sarajevo izdvojeno je ukupno 264.752 KM za sanaciju Ulice Debelo brdo, koja je završena u proteklom periodu, te za Tešanjsku ulicu i sanaciju pločnika u Ulici Franca Lehara.

centar.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

04 Nov 2015 13:33 #5123 by Admir
Počelo asfaltiranje ulice Logavina



Završene su pripreme za postavljanje novog asfalta u ulici Logavina i jučer (04. novembra) je počelo njeno asfaltiranje.

Ulica Logavina od osnovne škole „Mula Mustafa Bašeskija“ do džamije na Vrbanjuši će biti asfaltirana u dužini od oko 386 metara i prosječnoj širini od pet do devet metara.
“Slivne rešetke i šahtovi izdignuti su na pravilnu visinu radi prikupljanje površinskih voda i ulica je pripremljena za postavljanje novog asfalta”, pojasnili su u Službi za komunalne poslove.

Dodali su kako se uporedo s asfaltirenjem radi i uređenje trotoara, te da će za par dana kompletni radovi u ulici biti okončani.

Projekat asfaltiranja ulice Logavina sa oko 115.400 KM finansira Općina Stari Grad, a izvođač radova je firma KJKP “Rad”.

starigrad.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

05 Nov 2015 19:45 #5125 by Fache
Vijadukt Briješće - 04.11.2015. by NNagib - skyscrapercity




To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Nov 2015 21:38 #5133 by Fache
A transferzala - NNagib (skyscrapercity.com)










To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.092 seconds

 

Top