Sarajevo | Saobraćajna infrastruktura

30 Maj 2016 11:20 #5494 by Admir
Kružni tok Buća Potok (Opština Novi Grad)


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Jun 2016 22:04 #5507 by Fache
Nastavak sanacije saobraćajnica u Centru

Nakon što u prvoj polovini juna ove godine okončaju sanaciju dijela Mandrine ulice između brojeva 1 i 6 (između raskrsnica sa ulicama Ašikovac i Kartal donji), radnici građevinske firme „Bosman“ će započeti rekonstrukciju ulica Zlatikuša i Šekerova gdje će također biti rekonstruisan i trotoar. Za radove u ove dvije ulice koje administrativno pripadaju Mjesnoj zajednici „Mejtaš-Bjelave“, Općina Centar je iz svog budžeta izdvojila 89.500 KM.

Kako je planirano projektom koji je uradilo Javno preduzeće „Zenica“, u Ulici Zlatikuša će biti prvo uklonjen oštećeni asfalt zajedno sa kolovoznom konstrukcijom. Prije postavljanja 430 kvadratnih metara novog asfalta bit će ugrađeno 250 metara novih betonskih ivičnjaka. Tokom radova će također biti postavljeno 130 metara drenažnih cijevi i dva nova ulična slivnika, te nivelacija 22 šibera za vodu i sedam šahtova.

U Ulici Šekerova od broja 1 do 32 također će biti uklonjen oštećeni asfalt zajedno sa kolovoznom konstrukcijom. Projektom je predviđena ugradnja 236 metara novih betonskih ivičnjaka i postavljanje 365 kvadratnih metara novog asfalta. Na tom dijelu saobraćajnice bit će ugrađena dva nova ulična slivnika i 128 metara drenažnih cijevi, te nivelacija 21 šibera za vodu i pet šahtova.

Osim rekonstrukcije ulica Zlatikuša i Šekerova 1-32, ugovorom o izgradnji, rekonstrukciji i sanaciji ulica u Centru kojeg su potpisali načelnik Općine Centar Dževad Bećirević i direktor firme „Bosman“ Sunija Jahić, planirana je i sanacija ulica Mandžina donja između brojeva 1 i 23 (Mjesna zajednica „Bardakčije“) i Višnjik između brojeva 41 i 51 (Mjesna zajednica „Park-Višnjik“).

centar.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jun 2016 21:45 #5508 by Fache
Počela sanacija ulice Josipa Štadlera



Počeli su radovi na sanaciji ulice Josipa Štadlera na dijelu kod Vrhbosanske katoličke bogoslovije i teologije.
Trenutno se radi na uklanjanju stare, oštećene asfaltne površine, kao i radovi na ravnanju terena. U sklopu projekta predviđena je sanacija ulice u dužini od 87 metara, prosječne širine od sedam do osam metara. Radovi koštaju 72.900 KM, a izvođač radova je KJKP „Rad“.



starigrad.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Jun 2016 12:24 #5509 by Eldinjho
Bas su se ono slomili cijelih 87m,wow..Svaka im cast..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Jun 2016 14:31 - 08 Jun 2016 14:33 #5510 by Charmed
Dobro, to je nedovrseni dio s obzirom da se ostatak ulice do Logavine radio prosle ili pretprosle godine, nisam siguran. Jako pozitivna vijest, uzimajuci u obzir da je ulica bila u jako losem stanju. Nadam se da ce iskoristiti priliku i srediti i trotoare i ivicnjake. Ali sudeci po ovim fotografijama, to ne planiraju raditi, nazalost.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Jun 2016 14:55 #5511 by Eldinjho
Znam ba,salim se samo nek rade mada kod nas nema nista odjednom da se odradi nego asfaltiraju pa onda nakon mjesec dana zaboravili staviti neki kabal pa opet rove...Nece ocito sredjivati ivicnjake i trotoar jer to kod nas ocito nije bitno kuda ce pjesaci mada u toj ulici to i ne sluzi za to nego za parking..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Jun 2016 09:25 #5513 by Fache
Sarajevska zaobilaznica - 08.06.2016. - (NNagib - SSC)










To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Jun 2016 11:44 #5516 by Eldinjho
Gledam ti ove slike zaobilaznice pa ako je to ruta pa ona ide pravo u naselje..Kako ce je spojiti ili zavrsiti,dali ce se ono rusiti ili???

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Jun 2016 09:54 - 10 Jun 2016 09:55 #5518 by Fache

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Jun 2016 12:28 #5519 by Eldinjho
Fache-Gledam ti ovu kartu pa mi nije jasno ovaj gradski autoput vidim planiran je preko Bjelava,kuda bi ba to oni pravili a isao bi dole jeli do Bentbase,fakat nemam predstavu kako bi se to izvelo..pa pola starog grada bi trebali da sruse...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.089 seconds

 

Top