Crystalico

07 Jan 2020 12:44 #7342 by jmulic
Molim da na ovom mjestu dijelimo sve informacija o gradnji Crystalico kompleksa u Tuzli, cijene kvadrata, početak gradnje i druge informacije.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jan 2020 17:07 #7343 by Fache
Evo i link za projekat sa grafickim prilozima:

sa-c.net/projects/objekti-visokogradnje/...ova/crystalico-tuzla

Pitanje je, koliko je zaista izvodiv ovaj projekt?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jan 2020 21:36 #7344 by jmulic
Prema riječima pomoćnika gradonačelnika u Službi za prostorno uređenje i zaštitu okoline Hadžić Omara priprema dokumentacije za izdavanje urbanističke dozvole je pri kraju, tačnije potrebana je još samo okolinska dozvola. Urbanistička bi prema njegovim riječima trebala biti izdata početkom februara 2020 godine. Obzirom da je za potrebe izgradnje navedenog SP kompleksa registrovana i firma te da su preduzete sveobuhvatne aktivnosti u pribavljanju neophodne (skupe) papirologije, da je popricno detljano urađen idejni projekat sa respektabilnim arihtektom nameće se zaključak da će se ipak ići u realizaciju ovog mega projekta.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Jan 2020 09:15 #7345 by Fache
Sve je to super samo sto je investicija od milijardu KM za nase prilike poprilicno nerealna. Jedino je moguce da se radi zgrada po zgrada narednih 15 godina.
Misljenja sam da je bolje da nista ne pocinju ako nece napraviti kako treba, tj prema idejnom rjesenju.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

19 Jan 2020 17:50 #7352 by jmulic
Vjerovatno ce tako i biti, sto je navedeno i u odluci o provodjenju regulacionog plana, tacnije u clanu 9:

Član 9. Izgradnja objekata i uređenje prostora tretiranog Regulacionim planom realizovaće se etapno, tako da uvijek budu u cjelini realizovani planirani objekti sa pripadajućim pratećim površinama vanjskog uređenja (površine za kolski saobraćaj, pješačke površine i uređene zelene površine), u skladu sa odredbama Regulacionog plana.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Feb 2020 10:27 #7356 by Fache
Ima li nekih naznaka o eventualnom pocetku radova?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.098 seconds

 

Top