Sarajevo | Construction News

25 Maj 2017 12:05 - 12 Jun 2017 12:33 #6274 by Bozzy
[/map][url=http://http://tinypic.com/usermedia.php?uo=XaTRJmVkC3dQgqkOV5Qd8Yh4l5k2TGxc#.WT5rZ3seH08][/url]

Evo i foto



http://tinypic.com/usermedia.php?uo=XaTRJmVkC3dQgqkOV5Qd8Yh4l5k2TGxc#.WT5tpnseH08

Hvala Admir! Nadam se da će ovo objesniti moje pitanje!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Maj 2017 23:51 #6277 by Fache
Ne znam, meni ne djeluje da se nešto gradi. Isto izgleda kao poljoprivredno zemljište ili klizište :side: a ko će znati, možda je baš nešto ozbiljno..

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Maj 2017 00:04 #6278 by Fache
Počeli radovi na Pozorišnom trgu ''Susan Sontag''



Nakon što je načelnik dr. Nedžad Ajnadžić u ime Općine Centar potpisao 22. maja 2017. godine ugovor sa direktorom ''Unigradnje'' d. d. Sarajevo Mustafom Durakovićem o izvođenju radova na sanaciji Trga „Susan Sontag“ ispred Narodnog pozorišta u Sarajevu, počeli su radovi. Vrijednost ovog projekta kojeg finansira Općina Centar iznosi 1.141.802 konvertibilnih maraka. Za nadzor projekta zadužena je firma Coning d.o.o iz Sarajeva.



Tehnički direktor ''Unigradnje'' Amir Sabljica je kazao da je njihov zadatak da se radovi okončaju do početka Sarajevo Film Festivala koji će biti održan u augustu.



-Gradilište je ograđeno i radnici su već uklonili stare dotrajale ploče sa oko polovine prostora trga ispred Narodnog pozorišta. Radit ćemo punim kapacitetom i nadamo se da ćemo prije Sarajevo Film Festivala završiti ovaj veliki posao. Radovi podrazumijevaju uklanjanje u cijelosti kompletne površine starih dotrajalih ploča, slojeva koji se nalaze ispod ploča, nasipanje novog tamponskog materijala, izlijevanje betonske ploče, a zatim postavljanje granitnih ploča dimenzija 120 sa 40 cm i debljine 10 cm. Očekujemo isporuku prvih kamenih blokova 10. juna. Uporedo s ovim radovima bit će riješena odvodnja površinskih voda ugradnjom najsavremenijih kvalitetnih slivnih rešetki, rekao je Sabljica i dodao da sada komunalna preduzeća treba da izvrše svoj dio obaveza kako bi se dalje nesmetano izvodili građevinski radovi – izmještanje rasvjete, rastinja, obilježavanje trase i instalacija i drugo.



Podsjećamo, u ranijem periodu urađene su sve pripreme kako bi se moglo krenuti sa realizacijom ovog izuzetno važnog projekta za lokalnu zajednicu i grad Sarajevo. Pribavljena je projektna dokumentacija i sve neophodne saglasnosti i odobrenja za uređenje prostora trga. Idejni projekt je uradila projektantska kuća „Idea“ d.o.o., a Zavod za zaštitu spomenika Federacije Bosne i Hercegovine dao je potrebnu saglasnost. Idejni projekt je rađen po skici čuvenog arhitekte i urbaniste profesora Juraja Najdharta, a podrazumijeva popločavanje granitnim pločama cijelog trga i trotoara iz ulica Branilaca Sarajeva, Obala Kulina bana i Kulovića. U sklopu ovog projekta planirano je i djelimično proširenje Ulice branilaca Sarajeva prema trgu gdje će biti formirano ostrvo. Uz to, bit će urađena sanacija stepeništa na glavnom ulazu u Narodno pozorište koje će biti popločano sarajevskim kamenom hreša. Osim toga, predviđeno je postavljanje novih rasvjetnih tijela, klupa, oglasnih panoa koji su isključivo u funkciji Narodnog pozorišta, te hortikulturno uređenje zelenih površina na trgu. Nakon rekonstrukcije i uređenja ovog trga naš grad će dobiti jednu od najvećih i najljepših otvorenih scena za kulturna dešavanja u Sarajevu pa i u cijeloj Bosni i Hercegovini.



centar.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Maj 2017 11:35 - 26 Maj 2017 11:36 #6280 by Fache
River Mall

Zna li neko nešto više o ovome?

the river mall project located in Sarajevo city , near from the down town 5 minutes from the down town 10 minutes from the airport 10 minutes from the Aqua park Facilities : * shopping mall * bowling * hall skiing * Restaurants * Luxury finishing * River view * Nature neighborhood * Room service *guarantee rent 10 % - Areas: start from 30 m2 up to 108 m2 - payment terms : 50 % down payment installments 2 years without interest rate all prices including taxes - delivery date : 12 -2017



























www.facebook.com/pg/greencity.kw/photos/...m_id=641819192634751

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Maj 2017 18:22 #6283 by Charmed
Cini mi se da je ovo uz Sarajevo Waves? Nije Bog zna kakav dizajn ali nije ni lose :)

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

29 Maj 2017 17:07 - 29 Maj 2017 17:07 #6288 by Fache
Jeste odma blizu Sarajevo Waves. Koji je status ovog projekta?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Jun 2017 12:31 - 06 Jun 2017 12:32 #6314 by Charmed
Admire, jesu li ovo neciji snovi ili je zaista planirana izgradnja?

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Jun 2017 13:47 #6315 by Admir
Prvi put vidim ovaj projekat. Koliko sam u toku, gradnja jeste planirana a da li je baš ovaj projekat taj, ne znam. Moramo provjeriti...

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Jun 2017 20:20 #6318 by Eldinjho
Gdje bi se to gradilo,koji je dio grada

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

06 Jun 2017 23:43 #6319 by Charmed
U parku Hastahana, preko puta hotela Zagreb.

Meni je ovo kao grom iz vedra neba. Valjda uskoro saznamo vise informacija.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.129 seconds

 

Top