Sarajevo | Construction News

07 Jun 2017 10:00 #6321 by Eldinjho
Mozda hoce da prave jer imamo veliki broj parkova a malo mjesta za gradnju pa da popune..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jun 2017 10:05 #6322 by xYz
Užas... :stop:

Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jun 2017 10:40 #6323 by Fache
Koliko god projekat sam po sebi bio zanimljiv, mislim da je poražavajuće za struku da Regulacioni planovi već duži period nikakvu snagu nemaju. Isto kao da i ne postoje. Izgleda da se može graditi bilo šta, bilo gdje...
Istina jeste da bi ovaj projekat definitivno oživio ovaj dio ali mislim da se ne treba udaljavati od ideje izgradnje Muzeja opsade, a ostali dio bi morao da ostane uređeni park sa dodatnim sadržajima za rekreaciju.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Jun 2017 10:57 - 12 Jun 2017 10:57 #6337 by Fache
Kakav je sad ovo "Malaga Resort"


To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

16 Jun 2017 20:57 #6349 by Fache
Otoka najveće gradilište u BiH, evo šta se sve gradi (Video)

Sarajevsko naselje Otoka jedno je od najvećih gradilišta u BiH, jer je u toku izgradnja nekoliko stambeno-poslovnih objekata. Nekoliko njih je nedavno završeno a još nekoliko je u planu, piše BiznisInfo.

Naseljem trenutno dominira kompleks zgrada Nova otoka, koji je je već dobrim dijelom useljen i uveliko se otvaraju radnje i kafići, iako se treća zgrada ovog kompleksa i dalje gradi.

Odmah iza ovog kompleksa, s druge strane ulice Džemala Bijedića, gradi se zgrada Dijamant čiji je investitor kompanija Džekos.



Nedavno je počela izgradnja zgrade Veneto, preko puta Grasove remize, uz Bulevar Meše Selimovića. Ova zgrada će biti završena naredne godine

S druge strane Bulevara Meše Selimovića, uz Miljacku, na mjestu nekadašnjeg terena za rekreativce, u tok je izgradnja stambeno-poslovnog objekta kompanije Butmir.



Na Otoci je nedavno završena izgradnja stambenog objekta firme Unigradnja, preko puta tramvajske stanice. Ova zgrada prepoznatljiva je po svojoj svjetlucavoj fasadi. U sklopu istog projekta planirana je gradnja još jednog užeg ali više objekta, odmah pored, a taj prostor je ograđen iako se radovi ne izvode.

Osim toga, u budućnosti bi na Otoci moglo niknuti još nekoliko objekata. Prostor iza doma zdravlja Kumrovec pripada grupaciji ASA Prevent koja će tu vjerovatno graditi neki objekat.



Također, postojali su planovi gradnje Dalasovih nebodera na mjestu gdje se sada nalaze salon namještaja Dalas, Konzum i Bingo, ali nije poznato da li će do toga doći.

Na kraju, pogledajte nedavno snimljeni video koji prikazuje naselje Otoka i zgrade koje se grade ili čija se gradnja sprema.



Video je preuzet sa Youtube kanala 4life.

(Autor: BiznisInfo)

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

22 Jun 2017 00:11 - 22 Jun 2017 00:15 #6358 by Charmed
Toliko sam sretan sto se konacno zavrsava ASU. Divno je vidjeti postavljanje fasade poslije cak 7 godina od pocetka izgradnje.

Inace, odvija se dosta radova u gradu. Obnavljaja se ulice Azize Sacirbegovic (bilo bi divno kada bi obnovili i ulicu Malta u nastavku), a obnavlja se i Prijedorska. Obnova obje ulice je veliko iznenadjenje za mene jer nigdje nije bilo najava kako to inace rade i hvale se na sva zvona. Ugodna promjena u svakom slucaju. Zavrsene su i dvije faze obnove ulice Safet-beg Basagic, vidim da planiraju i obnovu Musa Cazima Catica a obnovljene su i ulice Konak i Franjevacka. Iako je bilo mjesta za bolju rekonstrukciju navedenih ulica (prvenstveno trotoara koji su preuski), moram priznati da izgleda jako uredno i lijepo. Radovi na juznoj idu dosta sporo, nadam se da ce uskoro ubrzati. Ako imate jos nekih informacija o obnovi, recite...

Na Bau-Herc objektu je u toku vanjsko uredjenje, moram priznati da ide nesto sporije nego sto sam ocekivao ali radi se. Inace u samoj ulici Kotromanica se ovih dana odvijaju neki radovi (mislim da je u pitanju zamjena cijevi). Admire znas li nesto vise? Bilo bi lijepo da urade rekonstrukciju navedene ulice, asfalt je u stvarno losem stanju. Nesto se desava i na jednom od rusevnih objekata u toj ulici (vidi se kada se vozi ulicom Terezije). Znate li sta je u pitanju? Ostali rusevni objekti stoje kako stoje, nadam se da ce se i to konacno poceti rjesavati, neko je negdje napisao da je sve to skupa prodato...

I na Vilsonovom setalistu iza zgrade Elektrorprivrede se radi nesto, nisam siguran sta pa ako znate pisite. Vec duze vrijeme se odvijaju radovi. Izmedju ostalog ce napraviti i dio trotoara je su skinuli kompletan asfalt sa tog dijela. Uvijek sam se pitao zasto i daj dio Vilsonovog nije poplocan kao i ostatak, nadam se da ce to uraditi sada.

Trg ispred pozorista ce izgledati fenomenalno. Radi se jako brzo, i cini se da postavljaju ploce vrhunske kvalitete. A vidim da prave i dio u kojem ce biti zelenilo pa me i to raduje. Steta sto na mjestu parkinga nije napravljena podzmena garaza a iznad neki parkic ili nesto slicno. Nadam se da ce i to doci na red.

Nova Otoka jos malo i gotova. Na Veneto objektu se intenzivno radi. Ne znam da li je pocela izgradnja nedavno najavljenog Dijamanta (ako sam zapamtio, tako se zove)? Sarajevo tower lose, cini mi se da se ne radi bas nista i ne znam u cemu je problem. Izvor ide polako, kao i ranije.

I dalje veliko razocaranje kada su u pitanju fasade. Nista se nije promijenilo od kako sam zadnji put pisao. Osim trznice koja izgleda prelijepo, nista se vise po tom pitanju ne radi. Stavljena je skela na jednu zgradu u ulici Djoke Mazalica, i stoji skela na zgradi ispred papagajke. Ali tu zgradu ispred papagajke nece kompletnu raditi vec polovicno, sto je tuzno jer ta zgrada zasluzuje obnovu. I to je to sto se fasada tice. Dakle samo dvije fasade u cijelom gradu se u ovom trenutku rade a toga jedna polovicno. Mozda i grijesim, molim te Admire reci mi da grijesim i da se obnavlja jos nesto?
Veliki minus Opcini Stari Grad koja je preselila Zavod za zaposljavanje u jednu od zgrada na Obali a pri tome nije prefarbala dio fasade u kojoj se nalaze navedene prostorije vec je sve puno grafita.
S druge strane plus za Opcinu Centar i plan da se uradi tkz. "zelena fasada" na nekoj od zgrada. Iskreno se nadam da nece odustati jer bi uz odabir prave zgrade to moglo izgledati fenomenalno. Bilo bi lijepo da se sve Opcine udruze i odrade po jednu takvu fasadu u ovoj godini.

GRAS je ocistio tramvaje, nevjerovatno kako izgledaju, cak mi i ne smetaju sto su vozila stara jer je unutra cisto i mirise. Nadam se da ce uskoro poceti i zatvranje stanica koje su najavljivali vise puta, ne znam sta se desava s tim?

To bi bilo otprilike to sto sam primijetio da se ovih dana desava u gradu. Pisite i vi, zanima me jako jesam li nesto propustio (a nadam se da jesam :D )

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

22 Jun 2017 23:07 - 22 Jun 2017 23:08 #6361 by Admir
Da, s tim da mi nijansa stakla nije baš najjasnija ali možda je do mene.

Bauherc je koliko znam uskoro Addiko Bank.

Vidjet ćemo šta će na kraju biti sa električnom centralom jer je pod zaštitom mada danas izgleda to više ne igra nikakvu ulogu.

Da, trg ispred pozorišta bi trebao biti lijep, na koncu radi se po skici čuvenog arhitekte i urbaniste profesora Juraja Najdharta.

Da, Dijamant počinje uskoro, nisam siguran da li su počeli uklanjati objekte na lokaciji, moramo provjeriti.

Ah, GRAS... uredu pozitivno je to, mada je više tužno da se tome radujemo. Trebalo bi jako brzo početi sa zatvaranjem stanica, takav je bio plan.

Biće uskoro još hotela u gradu. Jedan na Otoci, jedan u strogom centru uz mogućnost rušenja postojećeg objekta... kad bude zvanično onda ćemo više napisati.

Također, trebalo bi u Velešićima u blizini hotela Grand da bude nešto svašta ali o tom potom :sport:

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

23 Jun 2017 10:49 #6362 by Eldinjho
Da ne mislis na ono naselje sto je planirano mislim na Velesice ili se od toga odustalo pa ce biti nesto drugo..
Jos jedna stvar dosta nekih vijesti sam vidio ali ne znam kako se ovdje postavlja jer ne vidim nigdje da ima ono atachement da bi dodao pa ako neko moze da mi objasni kako se stavljaju ovdje tekstovi ,artikli ili slike...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

23 Jun 2017 17:26 #6364 by Charmed
Iznenadjen sam sto ce Addiko biti u BauHercu. S druge strane svidja mi se sto ce zgrada imati iskljucivo poslovnu namjenu.
Sto se tice elektricne centrale, drago mi je da se konacno pomaklo s mrtve tacke, ako nista bar se pise o tome.

Ko bi rekao da nas grad ima potrebu za tolikom kolicinom hotela. Pozitivno u svakom slucaju. Najavljuju Swissotel u SCC-u i Hilton u Starom Gradu a evo sada je i taj na Otoci (pretpostavljam da je to ono sto Butmir gradi?) i taj u Centru. Zanimljivo. Bas me zanima koji ce se to objekat rusiti ako se odluce na taj potez. Lijepe vijesti.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

23 Jun 2017 17:45 #6365 by Admir

Eldinjho wrote: Da ne mislis na ono naselje sto je planirano mislim na Velesice ili se od toga odustalo pa ce biti nesto drugo..
Jos jedna stvar dosta nekih vijesti sam vidio ali ne znam kako se ovdje postavlja jer ne vidim nigdje da ima ono atachement da bi dodao pa ako neko moze da mi objasni kako se stavljaju ovdje tekstovi ,artikli ili slike...


Ne, ovo je nešto drugo. Projekat nije još završen ali je u svakom slučaju u pitanju više visokih objekata ;) Nedavno je bio članak o tome ali niko nije znao lokaciju.

Pa vijest iskopiraš najnormalnije, sliku ako je već linkovana postavljaš na način da klikneš na ikonicu "image link" koja se nalazi u redu sa "boldiranjem" i ostalim opcijama za uređenje teksta (paleta odmah ispod "subject"). Ako imaš vlastitu sliku onda je upload na neki od besplatnih servisa, dok ne odobrimo da se ovdje direktno radi upload.
Ako ti ne bude jasno, napravićemo neki tutorijal :)
Naravno obavezno je navesti izvor vijesti..

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.123 seconds

 

Top