Sarajevo | Stambeni objekti

17 Jun 2016 00:28 #5539 by Charmed
Hvala na informacijama, kao i uvijek :)
I usputno pitanje, znam da sam dosadan, ali danas je izasla vijest o izgradnji novog stambeno poslovnog objekta na Otoci. Jesi li vidio render i kakvi su utisci ako je odgovor pozitivan? :D

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

21 Jun 2016 20:36 #5545 by Fudo89
Jel opet Tibra radi objekat ili ...

Da se i ja nadovezem:D

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

22 Jun 2016 17:27 #5547 by Charmed
Vlasnik zemljista je Butmir. To obecava uzimajuci u obzir da su u proslosti gradili vrlo kvalitetne i moderne objekte. Nadam da cemo i ovaj put dobiti nesto takvo. Cinjenica je da bi bilo lijepo hortikulturalno urediti to podrucje i pretvoriti u park, medjutim kada se vec nesto gradi, onda mi je drago da ce to graditi Butmir.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

24 Jun 2016 09:54 #5549 by Fache
Lamela Far - nova luksuzna građevina u sarajevskom naselju Marijin Dvor



Centar Sarajeva je ovih dana postao bogatiji za kvalitetan i luksuzan poslovno-stambeni objekat čije je otvorenje planirano u augustu ove godine.

Zgrada Lamela Far površine oko 3.000 m2 sa 17 prostranih apartmana koji zauzimaju između 83 i 104 m2 i dva penthouse-a, nalazi se u samom srcu Marijin Dvora, u neposrednoj blizini SCC šoping centra. Kako smo se uvjerili tokom naše posjete, zgrada arhitektonskim rješenjem i kvalitetom gradnje čuva visoke građevinske standarde koje su, prije više od stotinu godina na istom mjestu postavili Karlo Paržik i August Braun.

Ponosni na kvalitet gradnje, Austrougari su za svoje zgrade davali garanciju u trajanju 100 godina, a Armin Hadžić, direktor kompanije Nekretnine Far, u tom duhu je saopštio: "Vjerujte da smo razmišljali da uradimo isto, ali nas u tome sprječavaju zakoni i propisi koji su se izmijenili u proteklih stotinu godina".

"Željeli smo izgraditi objekat koji će Marijin Dvoru, jednom od najljepših dijelova Sarajeva, donijeti epitet najpoželjnijeg stambenog dijela grada, a ne samo poslovnog centra. Prometnost i užurbani ritam ovog sarajevskog naselja naveli su nas da posebnu pažnju posvetimo kvalitetu materijala koje smo koristili u gradnji i tako postignemo da gradska hektika ostane pred vratima domova stanovnika ove zgrade,"dodao je.

Od dolaska Austrougara do danas, Marijin Dvor je nizao lijepe i zanimljive zgrade Filozofski fakultet, hotel Holiday Inn, "Momo i Uzeir", Parlamentarna skupština BiH, Alta, SCC šoping centara i druge. Sada je ovom nizu dodat još jedan biser – zgrada Lamela Far.









klix.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

29 Jun 2016 16:35 #5556 by Charmed
Ima li novih informacija o Butmirovom objektu na Otoci? :)

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

30 Jun 2016 09:17 #5557 by Admir

Charmed wrote: Ima li novih informacija o Butmirovom objektu na Otoci? :)


Trenutno nema, biće uskoro ;)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Jul 2016 17:14 #5570 by Charmed
Hvala Admire. Usput, vidim da Sarajevo Tower najavljuje skoru gradnju objekta na FB stranici. Objava je od 24.6.2016. god. Znaci polako se rjesavaju problemi sa kojima su se susreli.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

04 Jul 2016 16:36 #5571 by Admir
Pokušat ćemo provjeriti pa onda objaviti tačne informacije vezano za "Sarajevo Tower", hvala za informaciju :)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Jul 2016 20:46 #5576 by Admir
Ilidža Sky - 09.07.2016.





Više na: Ilidža Sky

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Jul 2016 20:47 #5577 by Admir
Nova Otoka - 09.07.2016.





Više na: Nova Otoka

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.106 seconds

 

Top