Rekonstrukcija stadiona u BiH

10 Avg 2015 11:43 #4956 by Admir
Obnova stadiona Grbavica jos uvijek nije realna opcija



Stadion Grbavica u ratnom periodu devastiran je gotovo do temelja. Po povratku Željezničara u svoj dom zaživio je i kultni stadion, a prije 11 godina na njemu je igrao i evropske utakmice, da bi UEFA-ina komisija kasnije procijenila da Grbavica ipak ne ispunjava potrebne uslove. Od tada se navijači ovog kluba nadaju obnovi i izgradnji Doline ćupova, iako svjesni da je za to potreban ogroman novac.

Klub je u posljednje vrijeme inkasirao za naše prilike pozamašnu novčanu svotu, u kvalifikacijama Evropske lige elimisan je Ferencvaroš, prodati su Riad Bajić i Josip Kvesić, Želji je pripao dio kolača od transfera Edina Džeke, ali sve to u zbiru nije ni približan novac koji je potreban da se obnovi stadion, čime bi stekao uslove za igranje evropskih mečeva.

"Klub od nečega mora i živjeti. Dobar dio novca već je potrošen na organizacije mečeva i putovanja, a porezi i doprinosi koje nam uzima država su sve veći", rekao je jedan od članova Uprave Željezničara, objasnivši da odluku o građenju stadiona ne donosi pojedinac već Uprava kluba.

"UEFA iz godine u godine podiže standarde, a mi tapkamo u mjestu. Uskoro se ni na Koševu neće moći igrati mečevi play offa evropskih takmičenja", dodao je naš izvor iz kluba.

Željezničar je zimus u saradnji sa Opštinom Novo Sarajevo obnovio svlačionice na stadionu. Tom prilikom načelnik Nedžad Koldžo rekao je da uskoro očekuje potpunu rekonstrukciju Grbavice, istakavši da je to jedan od strateških ciljeva Opštine, međutim po svemu sudeći ta mogućnost zasad nije realna.

(klix.ba)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

13 Avg 2015 16:42 #4970 by Fache
Do utakmice s Andorom novi semafor na Bilinom polju



Stadion Bilino polje u Zenici jedino je nogometno zdanje u našoj zemlji, koji ispunjava stroge kriterije za odigravanje međunarodnih utakmica.

Godinama se ulaže u infrastrukturu kada je u pitanju stadion, na kojem svoje utakmice igra nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine. Nakon dugo godina, prema zahtjevima UEFA-e ruši se postojeći semafor na Bilinom polju, te se gradi novi savremeni po najvišim standardima. Ovu informaciju za SportSport.ba potvrdio je i čovjek zadužen za nadzor svih radova Mustafa Tarabar. "Istina je prema zahtjevima UEFA-e, ruši se stari semafor koji je smješten na sjevernoj strani stadiona, a gradi se novi, koji će biti na južnoj tribini i to više prema istoČnoj strani stadiona. Riječ je o dimenzijama 11 X 6.6, koji će zauzimati otprilike 74 kvadratnih metara. To je riječ o najnovijoj LED tehnici, odnosno displeju visoke rezolucije. Jedini finansijer novog semafora je Nogometni savez Bosne i Hercegovine, a izvođači radova su sarajevska firma "Dvokut" i "Komgrad" iz Zenice. Novi semafor prema planu bi trebao biti gotov do utakmice nogometne reprezentacije BiH na Bilinom polju protiv selekcije Andore", kazao je za naš portal Tarabar.

sportsport.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

03 Sep 2015 09:25 #4992 by Admir
Najmoderniji stadion u BiH izašao iz ere starih displeja



Proteklih dana vršeni su radovi na postavljanju metalne konstrukcije teške 11 tona za novi LED displej na južnoj tribini "Zmajevog gnijezda". Realizacijom ovog projekta, čija ukupna vrijednost iznosi 400.000 KM, najmoderniji stadion u BiH izašao je iz ere starih elektronskih semafora. Tako je večeras završena montaža displeja čiji je nosilac aktivnosti NS/FS BiH uz podršku Grada Zenice, odnosno FIFA i UEFA-e, a potom je izvršeno puštanje u probni rad modernog LED displeja.



U toku su interna testiranja displeja koja bi mogla potrajati nekoliko sati, dok će sutra biti pušten i video što će predstavljati završno testiranje displeja - kazali su u ime Grada Zenice. Na kvalifikacionoj utakmici reprezentacija BiH i Andore, koja je na programu 6. septembra sa početkom u 20.45 sati, bit će službeno korišten novi displej veličine 70 metara kvadratnih koji je dao potpuno novi izgled ionako ušminkanog bh. hrama nogometa Bilinog polja.

avaz.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

13 Nov 2015 11:18 #5138 by Fache
Mađari zainteresovani za rekonstrukciju stadiona na Koševu

Održan je novi sastanak u JU Centar za sport i rekreaciju Sarajevo sa mađarskim investitorima zainteresiranim za ulaganje u rekonstrukciju stadiona "Asim Ferhatović - Hase" koji djeluje u okviru CSR-a, piše NAP, prenosi portal "Indikator".
"Mađari su ponudili nekoliko prijedloga za novi izgled stadiona na Koševu. Razmatra se i model finansiranja ovog projekta, gdje se čak razmišlja da CSR bude investitor uz povoljan kredit mađarske državne banke, sa minimalnim kamatama i grejs periodom u otplati" - kaže rukovodilac marketinga CSR-a Haris Fazlagić.

Za rekonstrukciju stadiona potrebno je uraditi izmjene regulacionog plana, gdje bi bila ukinuta postojeća atletska staza. Razgovori će se nastaviti, a Općina Centar kao osnivač JU CSR aktivnije će se uključiti u razgovore.

Ovaj veliki projekat moguće je realizirati u roku od tri godine. Na sastanku sa delegacijom iz Mađarske bili su direktorica JU CSR Jasmina Polić i njeni saradnici.

(Indikator.ba)

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Dec 2015 12:54 #5175 by Fache
Rekonstrukcija stadiona Grbavica - prezentacija


To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Dec 2015 18:24 #5179 by Fache
Livno kreće u izradu idejnog projekta uređenja SRC Zgona

Općina Livno je raspisala natječaj za usluge izradu idejnog projekta uređenja Sportsko-rekreacijskog centra "Zgona" u Livnu.

U sklopu Sportskog centra Zgona kako saznajemo već postoji sportska dvorana, nogometna igrališta za mali i veliki nogomet s atletskom stazom te pomoćni teren i košarkaško igralište, ali ovim će se urediti prostor oko dvorane i ostali sadržaji.

Vrijednost raspisanog natječaja je 5.000 KM.

Rok za predaju zahtjeva je 8.12.2015.

Inače, Općina je strateškim planom razvoja 2014.-2023. u oblasti sportske infrastrukture predvidjela sanaciju gradskog stadiona, izgradnju sportske dvorane PŠ Vidoši kao i izmjenu parketa i sanaciju svlačionica u sportskoj dvorani Dalibor Perković Dali.

Akta.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Dec 2015 14:43 #5217 by Admir
Opština Novo Sarajevo izdvojila 200.000 KM za izradu projekta izgradnje stadiona Grbavica



Općina Novo Sarajevo je u budžetu za 2016. godinu planirala 200.000 KM za izradu projekta izgradnje stadiona "Grbavica", nakon čega će biti poznato koliko ustvari vrijedi ova investicija kazao je Feni načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo.

Naglasio je da su gradnju podržali i ostali novi vlasti u BiH, kao što je Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Federalno ministarstvo kulture i sporta te Upravni odbor FK "Željezničara".

Koldžo je dodao da je Općina izgradnju stadiona, koji će služiti i za potrebe FK Željezničara i Nogometne reprezentacije BiH, svrstala u Strategiju razvoja općine.

Također je istakao da su u budžetu za narednu godinu planirana i sredstva za postavljanje vještačke trave i izgradnju reflektora na pomoćni stadion, koji je u sklopu Sportske dvorane čije se unutrašnje uređenje privodi kraju.

Fena

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Dec 2015 21:15 #5218 by Eldinjho
Sve ovo izgleda odlicno,ali mi samo jedna stvar nje jasna..Gdje bi gradili ove kule jer koliko ja znam da tu nesto nema nsto prostora za gradnju..Sa jedne strane je dvorana i crkva a sa druge pomocni stadion,jos kad dodje transverzala pa nece biti nista prostora..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Dec 2015 20:41 #5219 by Fache

Eldinjho wrote: Sve ovo izgleda odlicno,ali mi samo jedna stvar nje jasna..Gdje bi gradili ove kule jer koliko ja znam da tu nesto nema nsto prostora za gradnju..Sa jedne strane je dvorana i crkva a sa druge pomocni stadion,jos kad dodje transverzala pa nece biti nista prostora..


Mislim da je ovo prikazano tek toliko da potencijalni investitori imaju uvida u mogucnosti tog prostora. Sa istočne strane ima prostor na betonskom igralištu koji pripada klubu i može se napraviti puno toga a na zapadu bi vjerovatno žrtvovali dio terena pomoćnog...

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Dec 2015 22:06 #5220 by Eldinjho
Kontam,ali bi tu bila guzva u sesnaestercu,pa jest to prostor ali nije sad da vristis od povrsine,posto je na istoku i dvorana i crkva...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.112 seconds

 

Top