Sarajevo | Construction News

09 Nov 2017 13:12 #6789 by Fache
Između Tibre na Otoci i Veneta, bi prema nekim informacijama trebalo da se gradi škola. Bio bi nekako logičan potez i realna potreba s obzirom na broj stanovnika na tom području, koji raste iz dana u dan.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Nov 2017 17:20 #6791 by Eldinjho
Da se hoce Remiza izmjestiti jer ono je fakat fuj za onaj dio grada...Zar tu nema skole drug u blizi pa treba nova???

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

09 Nov 2017 21:37 #6792 by Charmed
U blizini su skole "Mehmedalija Mak Dizdar", "Osman Nakas" i "Cengic Vila 1" ... Do svake ima mozda desetak minuta hoda ali se prelaze izuzetno prometne ceste pa je to otezavajuca okolnost. Ne znam da li bi ta nova skola zadovoljila pedagosku normu zbog blizine ove tri.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Nov 2017 12:09 #6802 by Eldinjho
Zato sam i pitao,jer nije to neka udaljenost da se pravi nova,ali ako je sigurnost djece onda je ok..Samo se nadam da ce se one barake poceti sklanjatii jer vrijeme je da se to sklanja iz centra grada...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Nov 2017 15:18 #6811 by Admir

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

19 Dec 2017 11:48 #6896 by Fache
Jako zanimljivo novo rješenje parka Hastahana ili park "Nijaz Duraković". Očigledno se odustalo od izgradnje zgrade velike spratnosti tako da je ovaj prijedlog dosta prihvatljiv ako se uzme u obzir da se u budućem planu ostavlja park obogaćen različitim sadržajima.
Također planirana je i podzemna garaža na tri etaže sa kapacitetom preko 700 parking mjesta.
Koliko se može vidjeti iz video priloga, u prizemlju je planiran shopping prostor sa izlozima prema Titovoj ulici.
Ono što se također može primjetiti da je kompletan park podignut na viši nivo za Ca. 5 metara.


To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Dec 2017 22:39 #6900 by Charmed
Citam na dva-tri druga foruma vezano za ovo rjesenje parka Hastahana i gotovo da nema pozitivnog komentara vec su navedeno okarakterisali kao "katastrofalno" i "urbicid"...Da li je do mene, ili samo ja ne vidim sta je toliko katastrofalno a jos manje urbicid? Meni je ovo skroz ok pa cak i vise od toga a podzemna garaza mi je fantasticna ideja. Jedino bih odustao od tih poslovnih prostora duz Titove ulice (iako bi najam tih poslovnih prostora vjerovatno otplatio izgradnju) i nisam siguran da li bih park dodatno "podigao" za tih par metara ali pretpostavljam da se to mora uciniti iz nekog razloga, mozda zbog ulaza u garazu (ne razumijem se u to, samo pretpostavljam). U svakom slucaju sam iznenadjen kolicinom negativnih komentara na ovaj video.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

21 Dec 2017 09:20 - 21 Dec 2017 09:23 #6901 by neXus
Ima ljudi kojima je jedini smisao života da šire negativnu energiju i ''hejtaju'' sve što im ''dodje pod ruke''. Na takve osobe ne treba obraćati pažnju, jer uglavnom nemaju nikakvu argumentaciju.

Konceptualno, ovo rješenje je daleko bolje i prihvatljivije od onog prošlog, sa ogromnom zgradurinom koja bi ubila čitav prostor. Prethodno rješenje je isto tako bila brutalna komercijalizacija ovog prostora, bez imalo razmišljanja o običnom čovjeku i njegovim potrebama, što je i izazvalo lavinu komentara i angažman ljudi iz struke, koji su se odlučno pobunili.

Ovo što sada vidimo je razumno rješenje gdje se zadovoljavaju potrebe prije svega građana, jer valjda njima treba i biti podređeno, u smislu izgradnje podzemne garaže gdje bi se riješio veliki problem stacionarnog saobraćaja na ovom području, kao i uređenje cijelog tog prostora (parka/trga) koji je trenutno poprilično zapušten, a ima veliki potencijal. Kao što si rekao Charmed, poslovni prostori prema Titovoj mogu biti ono od čega će se cijela ova priča finansijski pogurati i postati realna, što su projektanti (za pohvalu) i pokušali ostvariti kroz hibridnost odnosno multifunkcionalnost.

Sarajevu nedostaje urbanih prostora, parkova, zelenih površina... Uz manje korekcije, ovo bi bio poprilično dobar koncept.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

02 Feb 2018 14:05 #6953 by Eldinjho

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

26 Sep 2018 16:04 #7133 by Admir
Hotel Ibis Styles Sarajevo


Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 1.392 seconds

 

Top