Sarajevo | Stambeni objekti

11 Maj 2015 10:29 #4840 by Admir

Charmed wrote: Dvor 2 ima novi render koliko sam uspio vidjeti iz automobila. Sad da li je bolji ili ne, ne bih znao reci.







Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Maj 2015 16:56 #4843 by Charmed
Hvala na slikama. Mnogo bolje nego sto je prvobitno zamisljeno.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Maj 2015 10:46 #4844 by Fache
Neizvjesna izgradnja rezidencijalnog naselja "Poljine Hills"



Kamen temeljac za izgradnju naselja "Poljine Hills" položen je krajem novembra prošle godine. No, šest mjeseci poslije, iako je građevinska sezona odavno počela, radovi na izgradnji ovog rezidencijalnog naselja nisu počeli, niti ima naznaka da će početi uskoro.

"Poljine Hills" je zamišljeno kao rezidencijalno naselje smješteno daleko od gradske vreve i buke, a ipak svega 10 minuta od gradskog centra i 25 minuta od planinskih, olimpijskih ljepotica.

Prilikom polaganja kamena temeljca saopćeno je da će u izgradnju naselja "Poljine Hills" biti uloženo blizu 70 mil KM.

Investitor "Al Shiddi Group" najavio je zapošljavanje 2.000 radnika te angažiranje domaćih kompanija prilikom izvođenja radova.

Ipak, šest mjeseci poslije ove najave, na mjestu gdje se očekuje izgradnja "Poljine Hillsa", nema vidljivih naznaka da će radovi uskoro početi.

Lokacija se nalazi u identičnom stanju kao i prije pola godine. Do sada je jedino montiran šator u kojem se nalazi maketa budućeg izgleda naselja, te info pult za potencijalne kupce.

klix

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

15 Maj 2015 23:24 #4856 by Charmed
Znate li sta se desava sa Sarajevo tower projektom? Najvaljivali su pocetak granje krajem aprila. Jesu li odustali iz nekog razloga?

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

20 Maj 2015 12:48 #4859 by Fache

Charmed wrote: Znate li sta se desava sa Sarajevo tower projektom? Najvaljivali su pocetak granje krajem aprila. Jesu li odustali iz nekog razloga?


Nisu odustali. Koliko sam upoznat određeni stranački krugovi su uložili neke žalbe jer je predviđena spratnost bila 19 etaža a oni su dodali još 7, za koje navodno nije bilo obezbjeđeno parkiranje. Vjerovatno će ubrzo početi.

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

10 Jun 2015 17:12 - 10 Jun 2015 17:12 #4886 by Fache
Stambeno-poslovni objekat C45







Ovo isto "moja Malta" :silly:

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Jun 2015 14:48 #4888 by Admir
11.06.2015.








Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

11 Jun 2015 22:53 - 11 Jun 2015 22:53 #4889 by Fache
Na gradilištu Poljine Hillsa: Ko će useliti u luksuzno rezidencijalno naselje



Firma Shad Invest u vlasništvu Al-Shiddi grupe gradi luksuzno naselje sa 211 vila koje će u zavisnosti od veličine koštati 170.000, 212.000 ili 270.000 eura, od kojih je 43 posto već rezervisano. Ekipa Dana je na Poljinama, naselju pokraj Sarajeva, razgovarala sa investitorima i mještanima.



U sarajevskom naselju Poljine, petnaestak minuta vožnje od centra grada, niče rezidencijalno naselje Poljine Hills sa 211 vila, od kojih nijedna neće biti jeftinija od 170.000 eura.

Investitor je firma Shad Invest d.o.o, članica Al-Shiddi group u vlasništvu Sulejmana al-Shiddija, saudijskog biznismena poznatog po ulaganjima u hotel Bristol i Sarajevo City Center. Izgradnja naselja koštaće 70 miliona KM, a uprkos teškoj ekonomskoj situaciji u kojoj se nalazi većina bh. građana, sve su prilike da će Al-Shiddi lako prodati velebne vile u naselju čija će gradnja biti završena do kraja sljedeće godine. Kamen temeljac za naselje položen je 28. novembra prošle godine, a ovih dana je na gradilištu vrlo živo, u šta se uvjerila i ekipa našeg magazina.

Na Poljinama je, prema podacima iz popisa 1991. godine, živio 161 mještanin, pretežno srpske nacionalnosti, desetak Bošnjaka (po tadašnjem popisu Muslimana), tri Hrvata i dva Jugoslovena. Rezultati posljednjeg popisa pokazat će drugačiju sliku strukture stanovništva na Poljinama, ali osim toga, na Poljinama se još mnogo šta promijenilo. Stanovnici Poljina su poslije rata postali bh. političari i biznismeni koji su se skrasili u vilama impozantnih gabarita koje se ne mogu ni uslikati jer su ogradom zaštićene od neželjenih pogleda i objektiva. Tu su imanja Bakira Izetbegovića, Zlatka Lagumdžije i mnogih drugih javnih ličnosti. Ali, hajde da se njima u ovom tekstu ne bavimo previše...



Vrući 5. juni bio je izuzetno dobar dan za bijeg iz gradske vreve i saobraćajnih gužvi na Poljine, u prirodu koja će, uz nekoliko ranije izgrađenih vila, do kraja sljedeće godine dobiti rezidencijalno naselje sa tri tipa vila od 135, 165 i 205 kvadrata neto (korisnog) prostora.

"Vi ste nam se prvi obratili sa inicijativom i željom da na ovaj način razgovarate sa nama o projektu Poljine Hills", kaže naš domaćin arhitekta Samid Sinanović, menadžer projekta Poljine Hills i direktor Shad Investa.

Oslobođenje

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

07 Jul 2015 21:36 - 07 Jul 2015 21:36 #4919 by Admir
07.07.2015.



Više fotografija na linku: Dvor 2

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

08 Avg 2015 13:18 #4951 by Admir
SPO Podgaj - Tekija 7.8.2015.






Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.836 seconds

 

Top